15 Các câu trả lời

VIP Member

Pglmn saya melahirkan anak sulung kontraksi bermula sehari sblm melahirkan anak.. Kekerapan tu dtg tiap 15 ke 10 minit.. Bila dtg kontraksi rsa nk menangis dgn mimik muka yg tak tahu nak ckp sehingga sorg nurse tegur kenapa muka mcm tu.. Dia sempat ajar tarik nafas dalam2 bila kontraksi dtg.. Semakin dkt nk bersalin smkin kerap kontraksi dtg dlm tiap 5 minit.. Hanya yg pernah mengalami sakit kontraksi sja tahu mcm mna skala sakit nya.. Hrp sis bersabar.. Nanti bila bby dh keluar lega dh rsanya..

Sama la mcm saya , kontraksi kuat tp check bukaan 1cm , lpastu blek , dh sampai rumah , kontraksi mkin kuat , sakit sngt , nk gelak pun tkmau dah 😭 , p hosp balek , check jalan masih 1cm , mcm nak nangeh rasa , patu saya ikhtiar duduk dlm bilik air , rapatkan tapak kaki dua ii , bertemu la kiranya , then tarik punggung ke depan , tryla sis , saya buat , check ii jalan dr 1cm trus jd 4 nk ke 5cm dh . Hehe

duduk bersila or duduk atas kerusi

VIP Member

Smoga kuat dan dipermudahkan sis.. Sy dulu pun bgtu jga, nangis sndri2 dlm wad, lagi2 tgk psakit yg lain tdur lena.. Dh btahun2 xrasa senggugut ..tapi, sakit contraction tu blipat Kali ganda Dari rasa sakit senggugut.. Sy byk2 bdoa spya cepat bukaan ..

Sabr lah sis... sy pon dulu mase contraction kuat tgh mlm tngok org tdo kte gelish mnhn sakit.. nk nges pon dh x mmpu.. mmg xleh nk buat ap2... last emergency czer.. 2 hri layn contraction kuat x dpt tdo lgsung. Mmg sakit amat

induce ke? kontrasi normal?

VIP Member

Robbi Yassir wala tu'assir robbi tammim bi Khair.. Ya Allah permudahkanlah jangan dipersulit Al Allah sempurnakan dengan kebaikan... Aamiin....

sy hr tu sis smpai msok 3 bji ubt msh x buka jln .. skit mmg x bleh bw bincang .. last2 ceaser jga .. apapunsbr je la sis ..demi ank

VIP Member

Kena study bab pernafasan utk kurgkan sket sakit contraction puan...

Semoga di permudahkan sis..sabr ya..bykkan doa n istiqfar..

VIP Member

sabar la sis.. mmg sume pn bakal tempuh rase yg same..

Semoga dipermudahkan segala urusan..

Câu hỏi liên quan