62 Các câu trả lời

huhuhu selamat berpantang ibu ..semoga cepat sihat ye..moga baby sihat dan cepat keluar aamin..be strong.. sekarang pam susu hantar je nicu ye .. akak pun Sama tengah berpantang ni 23hari dah😂..pramatang juga lahir 34weeks 2days induce labor sebab gbs dengan leaking case.. leaking since 29weeks .. 1march ritu bersalin ..17hari baby kat ward..sekarang dah balik hehe.. kita leaking bukan pecah terus tau tapi ni ketuban bocor.. mula2 sikit2 pastu banyak terus hari2 24Hrs non stop kena pakai pad tak selesa sebab basah je manjang😆warded 22feb masa 33weeks 2days .. induce 1march..berkampung kite Kat hospital hhahha.. btw scan girls keluar boy😂😂kena prank alahai tapi takpe asal sihat dah syukur.. berat 1.78kg masa lahir..masa discharge 1.89kg sekarang berat dah 2.2kg hehhe alhamdulillah kulit pulak merah gitu ..ingat sebab baru lahir tapi memang warna kulit dia yang merah sampai catatan lahir pun doc tulis red skin😂 hidung pulak mancung..penangan pregnant asyik tengok kpop😂😂😂nah sekali anak macam.kpop sikit😂😂😂 huhuhu anak kelapan alhamdulillah..tapi sekarang yang kekal didunia hanya 2orang saja..lagi 6 Dah tunggu kami kat syurga inshallah .....

heheh tq dear

Situasi awak macm saya 3thn lepas ... 😅 saya bersalin 31week pramatang sb bby xsabar nk jumpa mmy pkl 6.30ptg p hospital sb sakit lpas tu doc cek bukaan 8cm dah bersalin normal berat bby 1.57kg saya pun terkejut sb bby bg surprise haha bby duduk hospital 2bln lbh saya ulang alik pergi tgk bby bwk pampers dgn wipetissue ... Skrg bby girl saya dh besar Alhamdulillah. 🥰

Alhamdullilah 🤗 suka saya dgr experience kak❤️

Alhamdulillah syukur... mudahnya urusan sis.. moge baby & ibu sihat2 sahaja.. mmg awal tuh.. kite plak debor.. jumaat ni 32w..due sepatutnya 20/5..tp sbb ade drh tggi kena 38w..ngam2 lepas raya.. harap2 sempat la raya.. bukan ape.. nk cukup berat tulah.. ape2 pun doakan sy jgk ye ibu2.. insya Allah kalau ibu ank okey bg kerjesame 6/5 atau 8/5 cmtu dh beranak kot..

Amin3 terima kasih doanya

Nk tnya.. Bersalin HKL ok ke.. Klu cek2 mcam ni dekat PAC makan msa yg lama x. Sy dh serik betul pegi PAC shah alam mmg di sidai lama sgt. Kalau dtg pukul 8mlm 2pagi pun xsettle lg. Ada yg dtg 5ptg cek air kencing saje pun 12mlm xdpt lg dia pnya result. Klau bsalin HKL ok sy dari shah alam pun xkesah bsalin jauh2 daripada sistem asik down je dekat shah alam tu

yee sementara tggu lena kt labour room dengar ada org beranak 😅😂😂😂 terus x bleh lena plk

Sis ika9189.. Mmg kt kk doc akan check 28week. Tp sy jenis xsabar. Sy g klinik swasta nk wt detail scan before 28week tu... Masa tu laa, doc bgtaw mslh yg sy hadapi skg. Bbx kecik n air ketuban kurang.... Sy terus g kk, bgtau ape mslh yg dihadapi.. Then doc bru kalut nk refer hospital... Uummmppphhh....

VIP Member

Baby saya pun lahir prem juga. 35 weeks berat 2kg. And yes ada merasa kena cucuk ubat utk mematangkan paru-paru anak sebelum bersalin. Sakitnya hanya Tuhan yg tahu 🥲 Syukur baby saya dah nak masuk 2 bulan baby sihat, no issues 😊 Btw, congrats on your newborn sis. Selamat berpantang 😊🌸

Alhamdullilah .. terima kasihh🤗❤️❤️

In sha Allah mudah2an baby sihat. Jgn risau sy dulu pon lahir xcukup bulan.. Mak sy ckp berat 1.6kg ja besar ank kucing. 🤣 Alhamdulillah skrg dh membesar dgn jayanya.. Hahahaha. Cuma ketinggian ja la xboleh nk buat apa.... 😂 Semoga baby sihat.. Aaamin..

Xde mslh. Hahaha senang nk cri baju hahah

tahniah sis..semoga bby sihat..saya pun pengalaman bersalin 29 minggu berat bby 1.1kg ...alhamdulillah skrg masuk 6 tahun sdh...stay kat NICU dlm 2bulan2minggu tuk pantau berat naik ..doa yg baik2...inshaAllah semua akan jd baik..

Alhamdullilah semangat saya dgr mcm ni🥺harap baby saya pun membesar sihat mcm anak sis❤️

Alhamdulillah. Tahniah. Semoga Allah pelihara baby n mommy sentiasa. In syaa Allah. Allah Maha Merancang n Maha Mengetahui, Maha Pengasih dan Maha Penyayang, segala yg trjadi adalah takdir Allah swt. Semoga baby membesar dgn sihat walafiat. Aamiin.

amin2🤲 terima kasih❤️

Pengalaman sy hadap skg ni... Kena masuk wad smlm.. Sbb bby kecik n air ketuban ckit, leaking.. Smlm n pgi tdi, dh cucuk kt punggung.. Sakit ny Ya ALLAH.. Skg 27week 2day.... Due date 21/06/2022. mtk2 dipermudahkn semua ny.

betui tu even masih awal bulan tapi baby boleh lemas