8 Các câu trả lời

VIP Member

Ade kiraan dia, sy pernah pergi mase tu check up swasta pg tu dr 14 ke 9 doktor trus sroh ref hospital, then pergi kt stu dia check sekali lagi dan dia akan tanya kite ade leaking ke x, mcm kes sy xde leaking jd doktor sroh balik semula.. Dan kite sendri kena pantau btol2 baby Kicking sbb makin sikit afi bby akan susah bergerak..lepas seminggu sy pergi check mcm biase dan masih 9 afi nak jdkan cte esok nye bby sy kurang gerak, sy xtgu lme dr 9am sy perasan bby xde kick dan ade pun slow sgt2 jd pukul 12 sy trus gi hospital mase tu dh 38w trus admit sbb dh tinggal 4 afi dan trus induced.. Mama pls alert dan jgn takut admit ye.. Demi keselamatan bby kite dn jgn dgr ckp org amalkan itu ini, pls pergi hospital check dan confirm..

Baby sis okay x lepas tu, doc x bg tau eh sbb apa turun mcm tu skali in one day for AFI tu. Saya pn tgh risau 37w afi 9.44

Akn tgok kt hospital nty..cek ketuban n ctg,,mcm sy 36weeks air ketuban 8.2 n ctg ade mild contraction check bukaan 1cm teros kena tahan , 4hari bru induced n brsalin

Haah induce masuk ubat kt bawah...alhamdulillah reaksi cepat...stgh jam lps tu dh pecah ketuban..masuk pukul 7.30pagi,pukul 8 pecah ketuban,pukul 12.20 tgh hari brsalin..

VIP Member

try mkan tembikai .. sya mula preganancy kurang air ketuban .. sya mkan tembikai , next appointment check ok air ketuban

Doc akn scan dan refer pakar,, klo masih kurg doc akn tahan,, lbh baik masuk wad sis dr jadi ape² yg x elok

Yelh..skrng ni pun sy kena than wad...tgk esk klu xde ape ii esk dh blh kluar

VIP Member

Saya checkup 36w air ketuban sikit ptg tu terus induce. Malam bersalin czer

Saya aik ketuban sikit terus kena induce. Tapi masa tu dah 38w+

VIP Member

sy 38week air ktuban kurang kne admit...trus kne brsalin...😅

sama.. pastu induce terus bersalin

Semoga dipermudahkan

Câu hỏi liên quan