77 Các câu trả lời

saya pun rasa sakit bawah perut, since 4 weeks now nk msuk 6 weeks still sakit. saya pegi klinik check masa awal 4 weeks tu, sebab 1st baby kn, risau plak.. tapi doktor cakap normal rahim nk mengembang akan sakit sikit, pinggang sy pn sakit cm senggugut, tp doktor cakap normal... yang jadi tak normal klu ade pendarahan...

Nan tanye ade ke yg sakit bahagian miss v pregnant seawal 9 week knape ye? Risau pulak kdg2. Second pregnant sekarang ni.

Saya baru nak masuk 7 weeks. Sejak hujung 5 weeks and 6 weeks kerap sakit bawah perut tu. Kadang tu angin. Bila muntah terus lega. Tapi semalam lama sangat sakit dia. Baru terawih rakaat ke 3 perut dah start rasa sakit. Saya tahan sampai 8 rakaat. Keluar surau menangis membongkok-bongkok. Sakit sampai ke sahur. Laki bini tak tidur semalam. Ada tips tak nak kurangkan sakit? Macam2 posisi saya buat semalam. Sampai tidur atas lantai sakit punya pasal. Ada yang puasa tak? Terpaksa tak puasa hari ni sebab semalam teruk sangat. Mengigil satu badan. Tapi bila jumpa dr dia kata normal tu, aslkan takde bleeding. Saya first time, tu yang risau kalau jadi apa2

sy 8w2d, solat duduk. trauma keguguran thn lepas jd risau klu perut terlipat tersepit bila rujuk sujud.sampai skrg masih trauma.

sama la .. kadang cramp perut . nk bersin or batuk pon kadang² takut ..huhu insyaAllah smg baik² belaka .skrg sy 9w ank sulung

Hahaha sama la Tp saya kalau batuk rapatkan paha x sakit sgt hehe rase cramp tu

sye dr 4weeks tu dah rse sakit sgt tp mse tu xthu pregnant smpai time scan doc kate sye pregnant 6weeks..smpai skrg sakit2 bwh perot...lepastu alahan dia..Allahuakbar.. bau wangi2 xboleh bau masakan xboleh...dan pling kuat time pregnant skrg tdo😅... tabah laa dah laa pjj dgn suben...smua buat sndiri...

Sama lahh pjj juga and cramp pun agak kerap. Risau rasaaa. Harap dipermudahkan semua urusan mummy and baby in sha Allah☺️☺️☺️

sama mcm sya..mase 2mggu igt kan sengugut nk period sakit sgt2 breast pon sakit tp darah period xde pon..tergerak hati nk test naik dauble line skrg dh 9 mggu still ade rasa ngilu2 mcm sengugut tu tp x kuat sgt mcm mgu ke 2/3..tye dokter ckp normal sbb first baby..cuma jgn sakit plus ada pendarahan..stakat ni sya ok

VIP Member

saya perut tak sakit cuma pinggang belakang time siang biase lh baring sambil tengok fon terlentang, 15minit baring pun pinggang belakang sakit betul, nk begerak betul kan kedudukan pun sakit, kena slow2,tapi doc ckp normal sbb pernah 2 kli czer ,insyallah rezeki y keempat 🥰😇 semoga membesar dngan sihat aaminn

Ada tips tak nak reduce sakit ni? Sakit dia mcm and teruk seperti period pain. Nak sapu and makan ubat2 risau pulak. Lepas tu ramai ckp sakit ni normal. Kita peluh2 tahan sakit 😣

Kalau saya tekap tangan dan baca 3 qul alhamdulillah hilang sakit lepastu dia keluar angin.

saya last period 25 feb 2021. 2 bulan x period. check upt positive. tapi 30 march keluar drh mcm haid. normal ke? ada sesiapa boleh trgkn x? sbb sye first time.

x7f7d7ßufuuxuiiid8fiuf7f

Normal sis kalau rasa mcm mild cramp. Rahim tengah mengembang.

saya kelmarin dulu bru check scan smua alhamdulilah 8week 5days dah , harini cukup² 9week , skrg ni pom rase cramp lagi bawah perut , doc pom trkjut kenapa lambat datang klinik sptutnya kene bukak dah buku pink , sy pom xtau sy mngndung masa tu , alhamdulilah rezeki 🥰❤️.

Câu hỏi liên quan