59 Các câu trả lời

Saya la tu mase anak 1st. Mencanak naik. Doc suspek sy ad kecing manis. Sy ckp x de doc. Sy mmg kuat mkn. Budak dlm ni asyik mtk mkn. X dpt mkn dia kick2 ajee. X bole tido 2 3 pagi saya masak kat dapo😂😂. Lpas mkn terus dia diam. Hahahaaa. Last2 kne mnom air gula🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 . Dia x percaya tkut sgkot penyakit. Last semua ok pon. Cuma kuat mkn jee

VIP Member

sy naik 5kg ari tu sis lps tu 3kg . 2kali kne minum air gula tpi xd kencing manis pon . naik mndadak sbb slera melampau . sehari 5kali sy mkn nasi . skrg da xnaik mcm tu lg sbb da muak plak mkn nasi . slera tu da xmelmpau mcm mse da xmabuk tu . tmbh duduk rumh je lg la lapa2 . tpi ni da kurg lapa plak . uhuhu.

Krgkn gula sis.. Nasi pn klau blh krgkn.. Klau sis mnum susu preg.. Sukatan kna krgkn.. Bgtu la misi sy pesan klau xnak berat bdn nek.. Sbab sy jnis chubby.. 😅😅 Jdi msa preg ni.. Byk misi nsihat spya sy x nek berat bdn.. Nnti ssah trun lps b'salin.. Blg misi..

Saya susu dh kurangkan sukatan... Nasi mmglh xkurangkn... Ni stop minum susu & kurangkan ambil nasi... Lebihkan sayur

Please take care. Makan moderately. Ikut pemakanan yang dietician bagi. Or else nanti payah sebab kena monitor bp and kencing manis. Seksa nanti nak pergi ulang alik hospital lah refer doctor lah. Just monitor your diet ya.

Sy naik mendadak lepas habis mabuk naik 3kg, lepas tu turun balik 1kg, minggu² seterusnya hingga sekarang 33weeks naik sekilo je, tapi still sy minum air gula 2x, monitor bp sekali alhamdulillah semua xde yg sangkut

Ala bestnye senang naik berat.. Ada tips x nak naik berat.. Sy pregnant kali ni selera biasa je.. Jd berat pon naik sikit je.. Nk kata alahan tu xde pulak.. Tp nk mkn kerap tu xde selera.. Xtau nk mkn apa..

pernah juga.. haritu berat naik 4kg. selang sehari kena ambil check bp kt kk. sbb takut pre eklampsia.. then nurse suggest stop ambil vitamin bcomplex. lps dr tu berat maintain..

VIP Member

sy x naik2 lg sis...da 26weeks da..timbang kt rumah naik skilo dua..tp tiap kali pegi check up kt kk ,timbang jarum tempat sama je..nurse tny mkn ke x ni...😂

Ok lg 2kg 2mggu..saya 5kg tau awak..bising nurse tu🤣kencing manis xde tekanan darah ok..smpai 3kali saya kne mnum air gula..nurse xpuas ati..result cantik juga

😁😁bertabah la ye

Sy baru masuk 24minggu berat dah 71kg😅..mase anak pertama 9bulan 78kg nie baru 6bulan dah 71kg..kena minum air gula 2x..harapnya x kena kencing manis...

Câu hỏi liên quan