2 Các câu trả lời

suruh husband crik kerja dlu dkt2 situ. kerja gaji hari. tlg kedai makan ke kedai runcit ke. kalau ade motor boleh suruh dftr grabfood ke food panda ke. atau boleh je pg area bandar atau pekan kecik. kalau ade fastfood boleh apply kerja dkt sana. fastfood ni byk nak pakai org. dia nak ke kl tu pon pakai duit byk. nak carik rumah area kl tu, xdpt bwh 500. semua 700 ke atas. itu pon nasib2 kalau jumpa 700 tu. ade yg sampai 1000 pon even rumah flat. sewa bilik pon dh 500 dkt kl sana tu. nak sewa pulak kena ada deposit 1+1 atau 2+1 depends dgn tuan rumah. ade yg sampai mintak 3+1. nnti die nak crik kerja sementara pon perlu kn duit, nk bergerak ke sana sini. nak mkn lagi. sekurangnya kena ada dlm tgn lebih 1.5k kalau dia x dpt kerja lagi.itu pon dia kena berjimat cermat. dgn awk lagi nak makan kt kg. suruh husband kumpul dlu duit. cukup kn brg bby dlu sume. cost living dkt kl x sama mcm kg. area kg ade lagi boleh dpt murah2. dkt kl sana semua mahal2. gaji kalau 1.5k mmg ckup2 mkn je utk sorg. nnti nak hantar duit ke awk lagi. xkn nk bgi awk bulan2 300 je. dgn pampers bby lgi nnti. dgn mkn awk lgi. sbb tu kebykn dkt kl tu husband n wife bekerja. tpi bila wife bekerja kena pulak fikir mana nak ltk anak. baby sitter kt sana plg krg 400-500 sorg utk sebulan. xde suruh suami tu niaga. jual burger ke, sarapan pagi ke mkn tgh hari ke. pg dkt kilang2 ke pasaraya ke amek order dlu, dh dpt order bru masak. jdi xde la bazir. sbb semua dh ade org punya.

nak bagi nasihat tu xde lah saya pun sendu jugak pjj.. dan paling sedih x tahu kabar berita sbb masing blom tahu penempatan .. sy pun 1st time pjj dgn husbnd awal2 tu hari2 mngis kesian plak kat baby skrg dah ok sikit.. mcm dah boleh terima

tulaa sis , xsanggup nak berjauhan sebenarnya .. ni pun bergaduh rasa bersalah sangat saya marah kat husband padahal dia nak pergi cari rezeki .. saya malam xleh tido asyik nangis je .. sedih betul rasa sekarang ni