19 Các câu trả lời

cukupkan air, 1 liter utk setiap 25kg berat badan. saya ada ambil probiotik supplement. tanya doktor dulu yg mana bagus utk ibu hamil. saya mmg amalkan selalu, sejak seblm hamil lagi.

Sy first trimester teruk sembelit sampai masuk emergency 3 kali . Banyakkan minum air masak, consult dgn doctor. Setengah doctor bagi fiber, then insya Allah boleh buang air besar

cuba try makan limau Sunkist... sebb saya pon spesis cm ni jugk... 1 mggu uh mesti mkn jambu batu n limau Sunkist ... alhamdulillah xde sembelit da sampai skunk...cuba laa

anak first sye dlu sembelit..mmng seksa masa bersalin..jalan x buka 4cm selama 4 hari..last² doc cucuk dkt punggung masa bersalin..hbis kluar semua nya

kalau saya makan buah dragon fruit merah. sangat sangat lawas dan puas hati bila buang air besar. insyallah cuba la kot2 serasi dengan sis

VIP Member

nurse prnh ckp.pisang ni buat najis kita jdi keras, tpi kalau betik buat kita lawas.. bnyakan mnum air sis.

Kalau sy prefer makan buah betik.. kejap je rasa nak membuang. Sy makan pisang pun tak jalan...

pisang x membantu sebab bkn untuk melawas. makan betik/pear/prune atau sayur2.

Sama saya..pdhal mkn sayo,air msk lbih ttp sama...saya nk msuk 30 mggu..

paling cepat mkn betik sis..sy mkn pisang langsung x jalan

Câu hỏi liên quan