43 Các câu trả lời

VIP Member

alhamdulillah mkcik saya ade amalkn mamariam ni sejak 5month smpai lahh dia bersalin dia happy sesgt . anak dia putih mcm org putih 😩 pstu rmbut dia lebat perang lgi tuu 😩 pstu mkcik saya ade crite ktenye senang sgt bersalinkn anak dia tuu . anak first tauuu haa . dia rse sakit tuu pukul 8pagi pstu tgok bukaan cm dah 7 pstu bukk lgi bacaan cm nya 824 pagi mcmtu anak dia dah keluar . ktenye sedap rse jus mamariam ni . mkcik suruh saya amalkn jugk tpi takut and rse waswas tuk mkn .

in shaa allah harap semuanya dipermudahkan . aamiin ..

Saya minum mamariam. Alhamdulillah kandungan saya 7minggu dah. Rasa mual2 saya kurang, pening kepala pun kurang. Badan jadi rasa sihat. Jgn risau mamariam ni diluluskan oleh kkm, jakim. Dia hanya ada kndungan madu, folic acid , kurma, minyak zaitun, minyak kelapa dara, habatusauda. Alhamdulillah mmg elok. Saya nak msuk 4 botol dah minum. Sedap rasa masam2 manis.

So far minum dah boleh ada selera makan. Kalau tak, nak makan pun payah. Tekak tak boleh terima, nasi pun amek hujung2 pinggan je sbb paksa diri makan je. Dan asyik mual2 muntah je. Skrg alhamdulillah dah ok sikit. Bergantung pada reaksi setiap individu. Lain org lain cara jmm ni bertindak. Ada yg berkesan ada yg tak.

Saya x berani nak ambil apa² minuman seperti itu. Saya x nafi kan.. mungkin ada byk kebaikan dan sesetengah badan boleh terima. Saya amal kan mkn buah delima.. kurma, buah naga.. itu lagi bagus. Sudah pasti nya tiada apa² bahan tambahan. 🤗🤗🤗

Jus delima brand olive house saya minum

Baru nak cuba tp risau plk sbb ada kencing manis, mmg 2 mnggu sekali check bsp..😌😪, vitamin mmg tak boleh masuk lngsung...mkn sblm tido bangun pagi esoknya muntah keluar sekali dgn ubt, doktor risau badan sy tak sesuai dgn semua vitamin tu..so skrg mmg tgh usaha cara lain untk naikkan hb & maintain kan bsp..

Sama prob kita.. Gdm ada, hb low pn ada. Dh pening nk mkn camne 😂

Gula dia tinggi. Nurse KK xgalak kan ambil jus² mcm ni... Better minum lah susu kambing lazz... Nak naik hb tu trylah makan mkann seafood buah, kurma delima... If minum air gula sangkut payah nanti... Elok² xde kencing manis jd ada, jauhkan lah mnum yg tgi gula...

Saya sendiri minum.. Alhamdulillah semuanya okay. Hb mmg cantik. Dalam pantang pun blh minum jgk, baik jgk untuk meriahkan susu. Ada yg alah jus, tu mmg tk blh. Tapi yg tak alah, mmg bgus sgt2 nurse doc puji hb cantik. Alhamdulillah. Banyak kebaikan lagi. Kena cuba sendiri🥰

jus mamariam sgt elok utk ibu mengandung ,sy amalkan dari first semester sampai baby lahir , alhamdulillah mudah bersalin tanpa sebarang koyak dan kulit baby bersih dan rambut lebat ,hb sy masa pregnancy sebelum nie mmg drop lepas amalkan dri 10 naik ke 12.5 sgt² recommended

VIP Member

Saya dulu cuba minum jus ni utk naikkan hb. Tp xde beza pun lepas minum 2botol, mgkin jus ni xsesuai dgn saya. So lepas tu, saya terus stop. Saya amalkan mkn iberet dgn jus oren, baru hb naik. Saya pun ade amalkan kurma/jus delima yg asli (xde campuran).

Iberet salah satu ubat untuk tambah darah or naikkan hb.. kira iberet ni ubat paling kuat sikit lah dri ubat hb yg lain.. boleh try kalau ubat hb lain xberkesan. moga bermanfaat

doc awal2 lagi dah warning ⚠ jangan suka2 ambil jus2 gini sb takut ade side effect yg lain kat mommy n baby tapi for those yg ada ambil n rasa ok, boleh teruskan la kut 😅