5 Các câu trả lời

Cuba makan buah oren & minum air banyak. Ada org ckp makan betik tapi dgn sy betik tak menjadi😅 mkn buah yg ada air mcm watermelon, oren. Kalau tak menjadi jgk, cuba tanya farmasi kot ada ubat sembelit utk ibu mengandung

ok tq sis..nnty saya carik..

saya pun sembelit jgk tapi lepas makan ubat dengan oren sunquick secawan bancuh pekat sikit.. hari2 membuang. klo tak minum sehari air tu mmg sehari tu x membuang.. minum baru membuang elok je.. cuba la ye.. ☺️

ok tq sis🥰

Sya mcm tu sis smpai cramp paha bila nk mmbuang. Nurse pesan bgun pagi2 tu mkn dlu betik sblm srpn or mnum. Betik dan minum air putih, tghri ble mkn oren

ok tq tipsnya sis. dokter kk ,Suh saya beli ubat sembelit Kat famasi, nama luctal syrup & enema.. mmg mmbantu sngat2. lepas minum je ubat tu..trus mmbuang..

Saya xsure makan apa. Maybe saya makan zincofer kot sbb saya tak pernah sembelit dari awal pregnant

sy pon sembelit sampai buasir. mase 6-7bulan. sbb makan iberet. last2 sy makan sebiji sehari kalau tak 2 biji sehari. baru kurang sembelit tp masih ada lah.ni sy dh inform doktor tau. sbb dia tgk hb sy ok dia suruh makan sebiji je sehari. pastu doktor bg sy ubat lawas berak lactulose rasa namanya. tp mmg lepas tu berak lawas.. tp 3 minggu jugak menahan sakit buasir yg keluar tu.

sma sis sa skrg tgh sakit2 betis jg. tpi sa kerap buang air bsr🥲tnda2 ka klw mcm tue

sis brapa week dah?? sya sakit2 betis ,Suh suami urut.. makin btambah week makin seksa nak jlan🥲

Câu hỏi liên quan