8 Các câu trả lời

Sya pun induce juga on 39weeks.. coz sya takde sakit perut juz pecah air ketuban je sehari sblm g hospital.. now my baby girl alhmdulilah berat masa lahir 2.8kg.. bersalin normal... sya doakn semoga segala urusan awk d permudahkan n baby n u good luck

Ouhh 2.8kg ya.? Msa 36 weeks tu awk ingt x brpa kg bby? Saya nk agak2 berat bby je msa kluar sbb masa 36 weeks bby berat 2.7kg. Awk kna jahit x kluarkan bby 2.8kg tu? Ke xde koyakan? Skrg sy blm aada apa2 tnda kluar cecair drah or air ketuban lg cma ada la rsa perut mngeras & ngilu2 dkt ari2. Bby msih bgerak aktif

Sama lah dgn saya dah nak masuk 38weeks. Tadi baru lepas follow up, doc takda cakap apa pulak. Dia just bgtau if belum ada tanda sampai next week, just datang untk follow up 39 weeks. If dah ada tanda before next week, just datang jela bila bila masa pun.

Oh okay. Apa pun semoga dipermudahkan semuanya 😁

VIP Member

Lorr pelik plak. Setahu saya, if takde apa2 masalah, keadaan mummy dan baby OK, bole je tunggu sampai baby ready nak kuar (less pain compared to induce). Lain lah kalau ada masalah. Hmmm... 😑 Ke sebab saiz baby agak besar?

Tq mommies 🌹

Ade sbb la doc ckp mcm tu. Ape yg doc ckp tu tuk kebaikan ibu & ank. Kwn sy ank meninggal dlm kandungan 39+ mgu. Kandungan yg ke2 ni, dia terpaksa masuk wad masa 38 mgu sbb doc nk pantau. Kena induce jugak. Sabar la.

Ouh yeke. Mgkin saya pn sbb tu jgk kot. Tw sharing mommy

Saya ada gdm on diet.Due 16.6, doc hospital cko kena srh diri 15.6..bingung pulak blm da tanda nk bsalin nie

Awal sbulan? Awal sgt la plk . 😂 Skrg dh brpa week tu?

VIP Member

Kalau nk tunggu ckp je taknak induce.. Induce pun kena bayar tau. Boleh tunggu smpai 42 weeks.

Ouhh yeke. Bru thu saya. Hahaha tq mommy 🌹

Saya brsalin dekat PPUM. Half gov half privte.

VIP Member

Eh? Mcm tu pulak. Doc swasta ke?

Câu hỏi liên quan