7 Các câu trả lời

Hi..salam kenal. 1st baby detect drh tggi pd usia 16minggu scara tiba2. Check up dgn pakar sehingga doktor diagnos sy P.E Preeclampsia. 1st baby mmg mencabar bg saya wlpon sy tiada ape2 alahan sepnjg mengndung kcuali PE... Doktor scan baby sy ade mslh spt aluran pernafasannye lemah, air ketuban sy kurang, & berat baby sy mse itu xnaik..selalu dimsukkan ward untuk monitor..lme duduk di ward.. Sehingga doktor buat keputusan utk sy bersalin awl pd kndungn 33minggu secara Czer..lahirnye anak sy,dimasukkan NiCU utk monitor berat..lps bersalin hilg terus drh tggi,alhamdulillah..skrg ank sy 3 thun,aktif ya amat & sehat. Now, 2nd baby,prgnt bru 3 bulan..maka sy kena beringat😊..jga mkn ye..bykkan mkn ulaman2. Baik untuk ibu y ade mslh darah tinggi, bykkan minum air masak..sentiasa check BP di rumah..

VIP Member

Makan kena jaga,kena kurangkan garam dlm masakan,nasi jgn ambil terlalu banyak.... Banyak kn minum air kosong dan rehat sangat penting... Tidur dlm bilik yg tenang tampa gangguan bunyi... Insyaallah.. Semoga Allah permudahkan segalanya n awak sihat adanya... Aamiin

Saya darah rendah. Dah la mmg ada darah rendah. Pregnant makin rendah

Sy ade kencing manis je...

Sy sis.. huhuhu

Saya sis

Sy

Câu hỏi liên quan