8 Các câu trả lời

Sy 42 thn tgh mengandung anak yg kedua.nak masuk 4 bln dah..br mgu lps minum air gula..Alhamdulillah tak sangkut..hehe...bila umur dah 40an ni mmg akan ada risiko..pada diri & ibu..tp jgn risau, mmg nurse & doktor akan pantau lebih sikit..diorg pun risau jgak mcm kita ☺️..just nnti sebelum 12 mgu dah kene buka buku pink..kalau ada duit lebih boleh buat nicc/nipt scan seawal 10wks or detail scan seawal 20wks utk nak tgk if ada abnormalities & perkembangan baby..moga kita dipermudahkan urusan & baby sihat sempurna ☺️..

ada. simptom tu normal. ada org khawin dh lama. baru dpt bby. ada org dh berusia baru dpt jodoh n hamil. semua tu berlaku dgn izin Allah. bg saya hamil di usia 40 lebih adalah anugerah yg terindah. yg penting sis follow up check up dkt kk. if ada apa2 yg rasa x sedap badan. terus tanya misi or pergi klinik. ubat kk jgn skip sampai bersalin.

mak saya dulu mngndungkn adik saya bongsu umur 44 tahu adik saya ada masa usia 5/6 bulan kandungan.alhamdulillah dua2 sihat.semoga dipermudah urusan.cuma mak saya ada cakap masa checkup doktor ada bgitau risiko2 bila mngandung lewat.tpi apa pun semuanya atas izin Allah ,Dia maha brkuasa atas segalanya. Doa baik2 sis 🥰

dah buat buku pink belom? kalau belom sy rasa awak boleh call kk utk book appointment tnya procedure mcm mna. rasa boleh buka awak. sebab faktor usia awak. doctor boleh pantau awak dn janin dlm rahim awak. semoga semua nya baik2 sja❤️🥰

sama2 awak. sbb sy pon mmg checkup dkt swasta. sy boleh g checkup hari mggu ja

✋ tgh hamil 5w 4d & berusia 44thn. In Shaa Allah Ini 1st baby slps menunggu 15thn. Sy msh ade mual/loya, sakit pinggang & perut tp x kerap sgt. Ade masa ilang jap semua tu..

Any update sis?

saya pun pregnant pada umur 40an. itu adalah gejala biasa. digalakkan untuk daftar mengandung awal supaya dapat pemantauan awal

kena pergi kk secepat mungkin sbb puan dlm kategori high risk pregnancy. nanti kt sana bgtahu apa yg dilema.

Mcm mana dgn akak skg?

1st baby ke kak?

Câu hỏi liên quan