19 Các câu trả lời

sy sis. eczema 1 bdn. smpai muka bengkak. pnh cucuk 3 kli steroid masa 2nd trimester. pling truk awl 3rd trimester warded cucuk steroid 3hri kluar warded smpai skrg continue cream. sblm sy ikthtiat hosp sy dh cuma diet 3bln tak mkn gula gluten dairy. tp sbb ni hormone sis mkin naik mgu mgdung mkin teruk naik eczema. last2 after warded sy terus xde dh jaga mkn mkn je semua benda. xde pn flare pelik2 mgkin sbb dh msuk 3rd trimester. sgt2 blh control dh. ni 2nd prgncy sy. 1st pn mcm tu ya. 1st tu start sikit2 dia dtg msuk 3rd trimester boom 1 bdn. sama jgk la msuk hosp warded cucuks steroid. den lps tu dia pn jd control. sbb dekat nk branak kn. hormone mmg mcm tu sis. dh kena 2 kli ni dh blh nmpk pattern dia. betul2 smbuh bila anak soleh yg kita mgdung penuh onak duri ni dh kluar. sjjur sy ckp sy mmg guna shja steroid doctor bagi sbb effect emosi klu tak guna. sbb sy effect 1 bdn. sy pnh amek mcm2 suplement yg org ckp utk baiki usus mcm2 last2 makin teruk makin teruk. emosi pn dh kelaut tak dpt control 3bulan mghadap gatal sakit semua. huu. maaf mcm terluah prsaan pulak. sy doakn sis diberi kesembuhan ya. aamiinn

Sy pergi klinik kulit swasta. Mmg diberikan cream steroid TAPI HANYA UNTUK 2 minggu. Dipantau oleh doktor. Ada tempoh2 dia. Cream steroid pun ada level2 dia. Level 1, 2…… 3 kali appointment, alhamdulillah elok dah lepas tu. Nak jaga makan pun boleh, kurangkan GULA. Makan MADU. Tp tu la, saya alahan, semua makanan tak selera, terpaksa makan apa yang boleh telan je. Alhamdulillah, masuk second trimester, gatal dah makin kurang. Skrg approaching third trimester, dah takde luka2 sebab gatal. Lg satu, tuala tiap2 hari saya tukar baru. Lepas mandi, wajib sapu cream steroid (pada tempat gatal sahaja), tempat lain lotion lain. Sekian

saya ekzema juga masa preggy x boleh langsung sentug bahan yg ada antibacterial mcm sabun, sanitizer, wipe tissue…pastu sy pakai allano ok sikit… tp sy p juga klinik swasta, dr minta untuk mkn prebiotik & probiotik mcm yogurt..sy balik buat mcm tu Alhamdulillah berkurang…jga juga diet seharian mcm krgkn gula

saya kena eczema dekat jari and gatal gatal dekat whole body. saya guna krim dari klinik mohd sulaiman. takde steroid tapi memang berkesan. eczema kat jari hilang. gatal gatal satu badan ni bukan eczema. just hormone rasanya. sebab first pregnancy pun rasa gatal satu badan.

sis boleh cuba pakai krim allano. InsyaAllah selamat utk ibu dan baby. utk melecur2 pun boleh pakai tu. produk organik. mahal sikit. tapi sgt jimat. dlm bentuk powder pun ada. saya pakai masa gatal2, tapi x sampai eczema, alhmdulillah sesuai. utk stretch marks pun ok

sis bila ekzema tu dh surut cuba sis try safi aqua gel yg warna hijau atau pink tu sy cuba okay sgt sis sy mmg ada ekzema dr sblm pregnant bila dh prengant lg teruk sy pakai tu alhamdulillah ok setelah bermacam macam sy try bertahun² harga pun murah rm10 je

Sis pantang tepung & susu tak? Saya masa eczema naik seluruh badan sy pantang makan semua jenis tepung, susu dan telur. Ayam pun. Kira macam berpantang orang beranak tu. Alhamdulillah makin okay. Steriod ni risau jugak jadi apa apa kat baby.

Sy dah beratus, mungkin beribu dah habis duit kat non-steroid cream, beli kat farmasi. Still satu badan penuh gatal2. Last, decide pegi klinik kulit swasta kat bangi, klinik dahlia. Baru la settle masalah. Alhamdulillah.

Sama la sis. Sy smpai tnya kat dr boleh tak pakai steroid. Dr boleh je sebab kat luar. Dan x bg effect pun. Sy pakai shari 2. Pastu sy stop. Sebab risau juga bg effect sma baby nt walaupun dr ckp ok.

Same , saya dkt jari, msih pkai krim steroid sbb steroid je boleh lega 🥹 any suggested cream yg selamat utk ibu dan baby tak? Saya tak boleh kena pencuci pinggan, mesti naik dkt jari😭

sama 😂

Câu hỏi liên quan