47 Các câu trả lời

VIP Member

Kadang2 cm lambat bukak disebabkan air ketuban x pecah betul2. Mcm saya haritu, jam 10.30 pagi leaking, mandi, makan apa semua jam 1 pergi hospital. Check bukaan dah 2. Lepastu lepak2 dulu. Jam 5 contraction dah mula kerap. Tapi bukaan dah 3. Jam 8 malam masuk labour room check bukaan masih 3cm. Doc pakar check lagi rupa2nya air ketubang x pecah sepenuhnya cuma leaking je. Terus dia pecahkan. Lepas je dia pecahkan tu dalam 30 min baby terus keluar. Mcm x caya je 😂😂

Aah. Saya bersalin normal. Xda jahitan pun 😊 baby 2.73kg. Saya kurus je 😊 kalau part teran tu jgn angkat punggung dan jgn keluar suara.

Banyakkan bjalan & mengiring sebelah kiri setiap kali contraction dtg bila dh sakit sgt xdpt jalan...dan yg penting jgn lupa bdoa.. kalau ikot pengalaman sya.. pkul 245pm check 3cm pkul 7pm dh 6cm..baby keluar pkul 820pm pada hari yg sma..sya guna tips ni..

VIP Member

Bila tiap kali dtg contraction,tarik nafas dan kluar kan nafas ikut mulut secara hembus slow2 mcm tiup belon ke perut.. Lawan sakit contraction tu.. Memg ambik masa yg lama..tapi berkesan.. Tu jer cara..tanpa injection di peha or guna otonox ..

kakak sy , jam 11 masuk labour room , 11.26 dh selesai melahirkan , sy ada tanya apa tips cepat bersalin , dy kata ,klu masa contraction tu , tarik nafas panjang² sdlm yg bole ,lpstu hembus melalui mulut perlahan² , kedua , balik² mandi ,

balik2 mdi cmne

mnta dr. squeez pintu rahim.. pglamn sy dr squeez trus skit n bukaan buka.. jgn sesekali mnum air selusuh... sbbnye.. bile contrction dah kerap tp bukaan xde.. n air ktuban dah pecah.. tkot bby lemas dkt dlm.. pernah jd kes dkt hosp sy...

air selusuh tu ape ye?

Kalo sy sis, sy round semua ward momy²😂 dlm tu, berkenalan tnya khbar baby.. Masa contraction dtg tu sy cpat² ke toilet, tgok drh dh keluar.. Cek cm dh masuk 9cm..bnykkn brjln sis

VIP Member

Leaking ketuban . Sy banyak bjalan dlm wad to xbuka juga terus induce . Lain org lain rezeki bersalin . Just tawakal dan +be thinking je k . Inshallah all will be fine .

Kalo induce sakit tak sis ?

VIP Member

Buat squating Kalo larat lg.. xpun sujud... Byk ckp dgn Baby dlm perut mnx die turun bawah n mudah kan kelahiran.. insyaallah mudah

dlu kakak sy bgi sy minum teh pns + telur dn bnyk kn jln..Alhamdulillah CM buka dgn cpt.. msok labor terus doc pecah kan air ketuban 😅

try minum milo+marjerin .tp jgn banyak sgt marjerin tu. 1 sudu kecil je.. semoga dipermudahkan urusan sis ..

Thank u you.. Saya akan try amalkan tips ni.

Câu hỏi liên quan