56 Các câu trả lời

Apple hijau pun ble sis bgi minum air perahan nya atau pun peria🙂🙂 sya pun guna tu juga untuk turun kan kuning..anak2 sya

VIP Member

susu badan or susu formula. kerap bg susu sejam sekali. jangan ikut rentak tidur baby. kejutkan dia. suap je susu tu ke mulut.

Petua dari nurse hospital kalau baby kena kuning , try bg susu formula dulu stop susu ibu kejap . Dh okay kuning bRu bg susu ibu .

Better jangan stop. Nanti susu ibu jadi bengkak/kering. Mixkan je susu fm dengan bm

Sis .. Cari daun tapak itik .. Letak kat dada dia, InsyaAllah, kuning nye cepat trun .. Anak saya pun saya buat mcm tu ..

Saya pernah cuba titik kan air kundur.. Rendam kan kundur.. Ambik air yer.. Kasi bby dlm 2 titik pkai pica gari tu

Saya guna ubt mandian kuning nama nuraz seminggu kna pakai tiap kli mndi pagi kuning bby terus kurang 100 alhamdullilah

jemur kat matahari..kol 8 cm tu.. selawat bnyak2..insyallah.. elok.tp jgn bg tau doc yg sis jemur ank tu.. nnt kne marah..😊

Memang sekarang doctor marah ada sebab. Cuaca sekarang dah tak sesuai untuk jemur anak waktu pagi. Tak macam orang dulu. Sebab dulu jarang berlaku pencemaran alam macam sekarang. Orang dulu2 duduk kawasan kampung. Sebab tu dulu tak ada masalah nk menjemur baby. Kalau jemur waktu pagi pun bukan bertambah baik tapi bertambah buruk kesihatan baby tu sebab terpaksa hidu udara pagi sekarang yg sangat tak sihat. Lagi2 orang sekarang ramai yg duduk kawasan bandar. Lagi lagi dengan asap kenderaan yg terlalu banyak.

Kena kerap susukan baby.kejutkan baby untuk minum susu.saya abis pantang 44 hsri baru bacaan anak ok.discharge kuning.

Breast feed banyak²... 2 jam sekali jgn skip.. kalau baby tido pun kejutkan baby.. baby kalau kuning mmg suka tido...

Anak sya dlu pun tinggi kni. Then mak sya mndikn dia dgn air sireh dan daun peria. Dikit dmi dikt kning bby trun.

Câu hỏi liên quan