17 Các câu trả lời

normal je sis.. belum sampai bby nak kuar lg.. sy dr ank 1st 41w2d baru kuar itu pun cezer sbb baby disstress dgn ubat induce.. yg no 2 40w2d turun tanda bersalin normal.. no 3 41w induce drip bersalin normal juga skrng tgh preggy no 4 dah 25w .. no 4 ni hormon die lain mcm skit sbb kerap bersama husband.. x tahu lah awl ke lambat baby ni kuar.. mase abg2 dulu x penah bersama sbb takut hormon time tu pun xde mood.. tu yg lahir lambat skit kot..

normal je sis selalu doktor ckp ank first mmg terlebih due sbb sy ank first pon terlebih due sampai doktor nk induce , tkut kena induce sy pujuk baby ckp2 dgn dia suh keluar cepat2 sbb tkut kena induce alhamdulillah xlama lepastu turun lendir+darah dlm 6jam layan contraction terus bersalin tanpa koyak syukur 😁

alhamdulillah

Hi mommy, saya pon overdue. Dah macam macam exercise saya buat tapi baby memang taknak keluar, sampai saya perlu serah diri dekat hospital, saya kena induce balon, Alhamdulillah laluan terbuka dan saya dapat bersalin normal. Semoga awak pon dipermudahkan urusan bersalin🤍🤲🏻

saya. mmg lebih 40. lepas tu bagi 1 minggu. kalau x jalan baru kena masuk wad. tapi tu la, bila scan, baby saya tu bukan 41 weeks. tapi baru 38weeks. yg tarikh jadi 41 weeks tu sbb saya kira tarikh bersalin Dari tarikh last period. awak bolh tgok pada tarikh kat hujung scan tu.

tue tandanye sis akan overdue...jgn risau,bby tgh bz kemas beg..yer la,da ddk dlm tue 9bln,semua dia nk angkut..kainbaju lg,permainan dia lg,nk say bye2 dkt semua kwn2 dia lg hahahahhaa...ckp dkt bby,tggl je semua,nnt beli baru hahaha

normal je sis. kadang kiraan due date lari sikit. kadang mmg baby stay lama. selagi belum 41w, kalau pregnancy sis sihat tak ada komplikasi, inshaAllah okay je tu. sis relax2 je jangan stress. lagi maknya stress, lagi baby tak nak keluar.

Saya anak first pun mcm ni, terlebih due lagi dan serah diri ke hospital, dr dan nurse buat secara manual untuk ada bukaan, alhamdulillah tkda induce😃 tapi sakit juga kena pksa beranak 🤣

Syaa dh 40weeks 4days sis heheh, 4/4 ni serah diri. Takde tanda langsung. Masih boleh pergi bazar, jalan jalan mall🤣 suami ckp “mcm mngdunh 6bulan” sbb kesana kesini tapi tak penat

eh sama saya harini 40week 4day 4/4 induce serah diri di hospital sungai buluh.. segala senaman cara petua sy try still baby seronok kt dlam🤣 penat pujuk.. sy pon aktif bukn mcm org tgh sarat🤣 perut xbesar sgt...

normal sis. saya bersalin lewat 2 hari dari tarikh due. memula nak induce tapi tiba tiba ada tanda keluar darah lepastu contraction 24 jam , last sekali kene emergency czer. 😅

hi mommy, tips sya nk bersalin cepat, selalu bersama suami, maksudnya having sex. tak silap tu salah satu cara nk bersalin cepat. bukan nk kata melucah. tapi tu atas pengalaman saya.

betul...mmg btul ni..nurse n doc pon ckp..tp kalau laaratt laa

Câu hỏi liên quan