5 Các câu trả lời

TapFluencer

Saya kalau tak mandi lagi, tak makan saya stress dan marah anak. Jadi solusi nya, saya kena pastikan saya dah mandi dan dah makan. 😁 Kalau saya tinggal berdua dgn anak, Bila nak marah, saya call / mesej suami, doakan diri ini tak marah anak. Suami pun dah tahu saya akan jadi marah bila situasi yg mcmana. Saya pun apply tarik nafas dalam2, dan ucapkan kata2 baik pada anak dan diri saya supaya saya dpt elakkan marah anak. So, sendiri kena tahu punca stress tu dan faham diri dan tahu cara atasinya

sy pnah hadapi situasi cmtu..smpykn sy trpukul bby yg x thu pape tu...pastu nyesal sndri..huhu...ape yg sy buat untk elak dr kasari ank sy...sy akn kluo dr situasi tu skjp..klu ank mnangis truk..x lut dipujuk...sy akn msk bilik or kluo rumah..or p mandi...sy abaikn j tngisan bdak tu..sbb bdk tu x kn mati klu mnangis..tp dye mgkn blh mati klu trus dgn kte..so....bg hati kte tenang n ...ble dh rasional blk...bru sy amek ank n pluk dye...

Saya stress mana pun sentiasa berdoa utk sabar & tak sampai pukul or over marah anak. Sebab saya selalu fikir saya nk dpt anak susah (pernah ttc). Dah dpt bersyukur sgt. Takut apa2 jadi kt anak. Takut Tuhan ambik balik anak saya. Bukan lah terlalu manjakan tp beragak2 kalau marah pun. Terfikir skrg ramai budak mati muda, ya Allah tak terbayang kalau menimpa anak sendiri 😢

Anak susah tidur sebab dia penat dan terlebih jam. Anak saya pun mcmtu. Klu saya nampak dia seronok je main. Tp sy tau lepas tu mesti susah tidur sebab dah penat. Mmg extreme nak tidurkan anak kalau dia menangis sebab dia susah nak tidur. Jangan bagi dia penat. Bagi dia minum air sblm tidur dan pujuk kata “boleh tidur, u can, boleh sayang”

mungkin boleh mintak tlg suami utk hal cmni..saya kalau dah smpai tahap penat sgt,saya akn mintak suami pulak take over anak..tp xda lah selalu anak menangis xtentu pasal..puan pun kena ambil tau apa punca anak menangis..stress smpai 'termarah' anak tu rasanya semua ibu2 mengalami perkara yg sama..