17 Các câu trả lời

bby sy minum full fm enfalac a+ sejak msok 2 bulan bila berak tuu kdg² kuning pucat, kdg² hijau, kdg² becampur still normal.. tp tahi bby sy pekat dri bby sis.. sblom ni cmpur sy sakit perut bby sy pon kerap berak.. klw cair cmtuu mybe sis ad mkn somethng yg bt bby berak cair kot klw sblom ni ok..

haah btl sy mcm awk... klw bby sy sakit perut antara berak cair dan mula la kerap berak tp sikit.. sbb msa tu bby sy jd cmtu sy try stop shri bf just pam n buang je esknya sy bf mcm biasa n alhamdullilah tahi bby dh ok..

Saya tahu itu taik tp allahu cantik pulak texture dia, soft betul mcm adunan tepung kek matcha 😂😂

hahahahahahhahaha matcha kek... awak ni sis.. 🤣🤣🤣🤣 udah semalam saya baru makan matcha ice cream... 🤤

kandungan bahan susu formula enfalac A+ ada zat besi ke??sebab anak sy minum susu lactogen, najis dia berwarna hijau macam tu jgk la..sy bg bf + fm..bila sy check balik kandungan bahan dalam susu lactogen tu, memang ada tulis zat besi..tp kalo sis rasa risau, baik rujuk dengan doktor la.

xde tanya doktor pn cuma pantau tengok keadaan anak untuk beberapa hari..dia merengek sakit atau tak, nampak anak dalam keadaan sakit atau tak..xde apa² pn sebab kalo baca dekat artikel pn, zat besi pun akan menyebabkan najis berwarna hijau..sama macam kita juga la kalo makan pil zincofer atau ferrous, najis akan berwarna hijau..haah, sy teruskan je dengan susu lactogen sampai sekarang.

Baby sy bf+fm lactogen .. berak mcm nilah tp kaler hijau tua , berak 2 3hari sekali.. mase check up 3bulan tanya nurse . Dy ckp tu normal as long dy kerap kentut , tak meragam sepanjang tk berak tu n perut tk keras ..

kalau bagi sy normal sbb anak sy nyusu lactogen poo💩 anak sy mmg mcm ni, sbb susu lactogen tinggi zat besi. warna hijau pekat mmg mcm yg anak sis punya poo💩 tu lah. tp kalau ragu2 nanti tanya nurse

Ye sya dah tngok kndungn nye kat kotak, High in Calcium, Vitamin D & Iron 😅

Anak saya pernah berak warna mcm ni... sy pernah tanya nurse dan nurse kata itu disebabkan baby ada consume something yg ada zat... itu yg jadi wane hijau... but that texture sy x sure...

Baby mnum formula je mostly 😅 ke enfalac A+ tu banyak zat? Meaning bagus ke tu? 😅😂

VIP Member

Hi, Puan. Kalau ikut stool chart, warna najis baby macam greenish tan. Boleh refer penerangan pada gambar

beraknya berapa kali sehari macam ni sis?saya pernah tanya nurse kalau setakat 2,3 kali normal je untuk baby kadang2 najisnya cair..kalau lebih 4 kali sehari baru cirit

Baby saye berak salu sekli shri je, max pun 2kali shari, tak penah lebih, ini pon skli shri je berak camni, ohh yeke camtu ke, jadi tekstur cair2 camni ok juga lah ye? Alhamdulilah kalau tak cirit, risau dah saye 😅

Anak sy pun taik colour macam ni minum enfalac A+, berak sehari sekali. Dah tanya doktor dia kata ok je.

Teksture nye pun lebih kurang mcm baby sis cuma teksture yang gambar sis share tu lebih cantik la. Baby sy memang fully formula takde mix.

VIP Member

Ank sy hijau pekat tp sebab dia mkn ubt iron, tp ni nmpk mcm cair sikit texture poo dia mcm cirit