24 Các câu trả lời

Pengalaman saya bersalin anak ke-2, rasa nak terberak sgt. Saya ckp dgn nurse nk pergi nak terberak sgt dh ni. Skali tgh berdiri air ketuban pecah. Nurse suruh baring balik. Check rupanya dh bukak 10cm. Terus tolak LR. 2 kali bersalin akan terberak jgk walaupun dah berak sebelum tu. Nurse siap bagi ubat berak. Saya mintak maaf & berterima kasih la dgn nurse tu. 😂

Masa teran nk keluarkan baby tu terberak keluar taik sikit. 😅 Saya bersalin normal. Ada jahit. Anak sulung koyak byk sebab vacuum. Anak ke-2 koyak sikit je sebab saya terangkat punggung masa teran.

sy masa contraction pon rasa nk berak. tp sy pastikan yg tu mmg sakit nk berak 😅. + masa dduk dlm toilet pon sy teran slow2 pastikan mmg najis yg keluar hahah. 3x ulang toilet dlm masa bbrapa jam.. badan tgh brsedia ntuk delivery, mmg auto dia akn nak kosongkan usus. tp masa contraction dh kuat, dh kt hospital, mmg xda rasa nk berak dh sbb usus sy dh kosong betul dh

sy x terberak..cuma mtak izin nk g tandas rasa nk brak lepas masuk ubat tu. nk bgun dorng x bg sy ckp kalau sy berak ni nanti CM mana..Dorang ckp puan nk berak ke kencing ke..berak la kencing la. sy pulak byak tnya sakit tambah serba salah nk lepas kt ctu je .dia ckp tu bukan nk brak pun..kita time tu anak sulung mana tahu 😅..

pernah msa ank slung,trsa mcm nk berak rupanya cntration tue bgtau suami kt sblah rsa nk terberak nie...tp xkuar pn najisnya,yg kuar baby ja...tp klau terkuar najis pn msa tue rsanya xksah dh kot,sb tgah skit nk bersalin kan...xpduli dh yg lain...

Pernah terberak depan2 doctor dan nurse2 waktu sdg teran baby keluar. Tak dapat control, contraction tu menyebabkan dia terkeluar sendiri😂 doctor dan nurse relax saja. Biasa sudah tengok. Sebelum kena induce nurse ada masukkan juga ubat dalam pantat utk berak dlu.

bkn nak berak tu sis.. dah nak bersalin tu. sy anak first pon pergi toilet rasa nak berak.. tunggu punya lama x keluar2.. risau nak teran.. lps bape minit keluar bilik air terus bersalin...nasib x teran dlm bilik air.. bahaya tu kalau baby jatuh dlm lubang tandas

tp mmg sy ke toilet mmg sy berak, sy neves je mmg nk berak. cth, takot nk jumpa dr gigi, mg smpai klinik ke jamban dululah sy ahahahha

pernah terberak anak first.. sbb mmng rasa mcm sembelit.. masa tu dkt lb dh.. minta nak ke tandas nurse xbgi 😅😅 so terberak dekat situ..nurse ckp mak dan anak berak.. anak berak dlm perut 😅😅 nurse akan cucikn..

mmg teran baby sebijik mcm teran taik sembelit. bezanya kena teran kuat gilaaaaa hahah. yala sbb nk keluarkan baby kan. besar naw. sbb sy mmg selalu sembelit smpai buasir. tp nasib baik buasir sy xbengkak lepas bersalin

adik sy masa bersalin terkejut dia doc ckp "tahniah, awk dpt anak kembar". pastu doc tya kembar ni nk buat balik tak? bengong dia masa tu dgn letih beranak lagi. rupanya kembar taik..

saya pon terberak atas katil..dah ckp dgn nurse nak membuang tapi diorg jawap tu tanda awk nak bersalin...sudahnya 2x membuang hahaha..masa hantar ke ward tu siap mintak maaf kat nurse tu.. kenangan 19hari yg lepas..

sy dulu bgthu nak berak..nurse cakp berak jer tak apa..mmg normal kita terberak masa bersalin tu atas katil lr..tp sy dulu xtahu berak ker tidak sbb xda bau yg keluar hahaha😂😂😂 nk tanya segan pulak 🤣

Câu hỏi liên quan