12 Các câu trả lời

Sy bersalin 40minggu 1 hari. Mase 39minggu tu dah risau. Tanda xde keluar, contraction sikit2 je. Sy bykkn lg jalan, turun naik tangga tp kne hati2 huhu. Buat jalan itik. Due date 17may, pukul 10mlm tu br rase sakit n keluar tanda. Pukul 1pg pergi hospital, 6pg dah bersalin. Mse 39w sy selalu baca amalkan doa nabi yunus- lailahailla anta suhbanaka inni kuntum minazolimin. sambil sapu di perut supaya baby senang keluar, mcm mana nabi yunus keluar dari perut ikan. Mse tgh sakit contraction kuat tu pun saya baca je ayat tu. Alhamdulillah semua berjalan lancar

Alhamdulillah sis

Bila dah last2 week elok kerap bersama dengan husband.. Lagi2 kalau tengah tggu hari, saya 4hari sebelum tarikh due date bersama dgan husband, selepas 3jam dari bersama tu time tido tetiba dah rasa contraction 5minit sekali n keluar tanda, esokkan hari pukul 9am selamat bersalin.. Saya Harap dgan cara nie dapat membantulah..

Sama la saya pon. Klau 10hb 6 x bsalin kna serah diri n 11 czer. Saya pilih czer dr induce msa doc tny kemarin.. Doakan saya boleh rasa bsalin natural VBAC dari bsalin czer yer mommy 2 semua... Semoga mommy2 yg tgh tggu masa pon dipermudahkan urusan & selamat ibu dan bby. ** ( VBAC - VERGINA BIRTH AFTER CZER).

Maaf nak tnya mna yg xsakit induce ker @ czer...induce dgn czer tu mcm mna xfhm..

sya tu ari nak 39week jga teda tnda lngsg..doc da siap2 bg tarikh serah diri.. bila serah diri kna induce,da la bukaan teda.. sya ank 2nd try vbac sbb 1st czer.. Ya Allah,sgsaranya sakit 2x..Vbac sya x bjaya,endingnya emergncy czer😌😅

induce...masa kontraksi sakit, tp lepas brsalin senang jaga. czer xda kontraksi, tp lepas brsalin susah jaga ....sehari 2 kali ke klinik utk inject cair darah, selama 2 minggu..kurang rehat.

Klu cmtu slalu dorg akn msukkn ubt...pastu tggok dlm sehari klu x jln juga..dorg opret...cm kwn saya 3 ari lps bsalin...sama dgn keadaan sis..

Sya 10/6 klu baby xkluar2 jgk terpksa serah diri 9/6..semoga Allah permudahkan urusan kita yea sis.

Aamiinn awk .. smoga smuanya bjln lancar 💕

same laa sis due kitee , baby still tak bagi tanda tanda nak keluaaa 😫 .

Uuuuwaaaaa...😭😭😭 tgh pkir2 nk indure or czer ni..11/6 serah diri klau baby x kluar lgi..

sama la sis..sy 2 hari lg nk 40 weeks..risau jgk tkut kena induce 😥

Smoga dpermudahkn urusan awak n baby sis 🥰 selesa sgd babynye tuu smpai xmau kluar ye syg

VIP Member

Semoga dipermudahkan urusan bersalin nanti ye sis. Aamiin

Terima kasih..doakn kami ibu2 yg bakal bsalin dpermudahkn urusan..baby n ibu selamat hendaknya