36 Các câu trả lời

hai skang saya pon 28w.. nak tnya ade x korang ibu2 yg ade masalah cepat kenyang ..makan sikit je da rasa ckup mybe bby da makin mmbesar kot ek.

bestnye..sy cpt lapar..bru lpas mkn dlm sejam perut pedih mcm x mkn pape.lg..🥲dh la ade risiko obes.berat xleh naik bnyk.😭😭

Assalam.. kandungan sya pn 28 mggu skg.. sya ingin brtnya normal sakit perut bahagian atas pusat.. bila sya batuk2.. sbb skg ni sya batuk selesma.. dh pegi klinik swaptest pn negatif cuma kena bagi batuk.. dokter x jumpa pun.. ktnyanya x perlu jmpa doktor puan just batuk saja...

Waalaikumsalam.. Sy bln lepas masuk hospital sbb batuk2 sakit tepi sampai ke pusat.. Sakit sgt2.. Ubat batuk mmg xbg..skrg pon still ada batuk sikit.

rendam kaki dengan Magnesium Flake.. jenama element atau beli je kat coway... sy rendam kaki dengan magnesium flake nie dengan air suam.. kaki kuranf bisa, tido pun senang lena cuma bangun kencing malam tu xleh nak elak.. sy 28 weeks juga..

shoppe dan lazada

Saya tiap mlm sapu losyen mint bliss Dr marykay..sakit n lenguh mcmna pun kaki...lepas sapu losyen tu..nyenyak je tido..dulu sebelum guna losyen ni....hmpir tiap mlm kena cramp....sekrg xde dah..😁..dah 29week

kita tak boleh mengurut ke sis? walaupun kat betis dan tapak kaki?

boleh je sis.. kalau nk urut,prgi kt bhgian org fisiologi,yg pndai point2,sy bru smlm urt kt orang buta,tp kena bgthula yg kita pregnant, 😚 yang penting kena orang pandai..

Sy sebelum masuk 28 minggu pun dah urut2 kaki dan tapak kaki. Tp masa urut bahagian tapak tu xde la beriya cuma picit2 biase je. Klu x urut2 dan belai2 kaki nie nnti x boleh nk berjalan

boleh sis cuma elakkan kawasan perut and kalau nak lagi sedap urut tu try cari orang tukang urut lagi lega tapi pastikan 5 bulan keatas ye kandungan

28weeks..sy tiap2 malam urut dri paha hingga tpak kaki..bila sy banyak berjalan..dari tulang pinggul smpai kaki sy selalu sakit dan krem..adakah bahaya pada kandungan jika saya urut..??

boleh je sis urut tapak kaki..sya suru somi sya urut tapak kaki xtahan sakit campur kebas lain lagi betis yg tiap malam kena jentak elektik sakit dia xblh bawa bincang😑

Boleh je urut. Urut slow motion dari tapak kaki bawak ke atas smpai betis atas skali. Tu yg physiotherapy saya ajar. Tidur, make sure bantal kaki tinggi dari badan kita.