32 Các câu trả lời

saya trimester kedua batuk teruk dah dekat 2 bulan. terkencing bukan sikit, sampai kena pakai adult diapers sebab yang terlalu kuat sampai menekan perut betul-betul. terkencing sekali keluar banyak sampai pad tak boleh tampung, takut was was satu rumah kena kencing, jadi saya pakai adult diapers lebih selamat utk kebersihan. tapi sangat down dan stress sebab pergi ofis pun kena pakai diapers. makan ubat batuk doc bagi dah 2 botol habis, lozenge bermacam jenis, minum lemon dan madu suam, sampai doc bagi antibiotics pun masih tak lega juga. 2 jenis antibiotics dah makan sampai habis tapi tak betul-betul lega. sampai dua bulan batuk ni masih ada kahak. cuma dah much much much better dari awal awal dulu. kiranya akhirnya sekarang ni beransur lega, berkurang banyak, cuma dengan sendirinya, bukan lepas makan ubat apa apa. sampai haritu kena buat test TB, tapi result belum keluar. harapnya bukan TB.

saya nak kongsi pengalaman mengandung saya. batuk saya memang teruk masa mengandung, kena pakai pantyliner sentiasa sebab akan terkencing, banyak pula tu. saya memang jenis susah makan ubat jadi saya jolok tekak untuk muntahkan kahak baru lega sikit. sampailah saya bersalin, batuk saya tiba tiba hilang. 2 3 hari lepas balik rumah, saya baru teringat yang saya dah tak batuk. ada juga sorang yang saya kenal, batuk teruk masa mengandung, macam macam ubat makan. last sekali doktor cakap mungkin pembawaan budak hehehehe saya ada nampak dekat tiktok, spray cengkih brand tropika, spray dekat tekak. ada yang kata okay, mungkin puan boleh try. atau pelekat batuk viral sekarang ni

Sy batuk teruk sampai dekat sebulan lebih. Malam x boleh tidur. . Semua dah sy try. Tapi mmg sebulan tu x berani makan ubat batuk. Then doc bg ubat batuk prospen. Pregnant boleh makan ubat ni. Sy mula2 risau sbb bru 1st trimesyet. Lepas makan empat hari terus kurang and makin ok. Sambil tu sy makan ubat cair kahak. X ingat nama ape. Boleh try ubat ni.. jgn makan strepsil or ubat lain sebarangan. Nak makan pape tanya doctor dlu. Sy mmg sebulan tu seksa sgt.. then bru tau ubat ni safe utk makan

samalah saya dah sebulan lebih batuk teruk. malam malam asyik terjaga sebab batuk, kadang sampai tak tidur langsung. kahak pun boleh tahan banyak. prospen ni ada tak kat farmasi ye ? ke hanya boleh dapat kat klinik ?

sy baru ok batuk teruk sampai terkencing2 dari 13w sampai 18w. perit sgt tekak ni dengan gatalnyer.ni rase da reda, ada baki2 siket lgi batuk terasa. tiap hari sy amalkan minum air lemon + madu suam. pagi & petang. pagi & malam sebelom tidor dada ni sy tampal pelekat batuk & area leher sy sapu dengan minyak cengkih atau minyak asmak. alhamdulillah sangat membantu legakan tekak. sis boleh try mane tahu serasi. sy doakan moga cepat sihat , InsyaAllah.

VIP Member

Kes saya pula batuk 2/3hari je. tak teruk. Tapi kahak masih ada sampai saya tk selesa, bila makan je muntah balik sbb terasa geli dgn kahak tu. Minum air masak banyk2 nak terkencing pula, bersin ke batuk ke habis tekeluar. Masa baby first tk ade pulak kena macam ni. Sekarang try minum air masak dgn makan vit c je. Ubat2 tak minum lagi sbb takut🫢

sy hampir sebulan batuk teruk,terkencing2, muntah2 smpai tak selera makan,puas buang kahak tak abis2.semua petua dah cuba,tak jalan pd sy.pegi kk doc bg ubat batuk, makan 3 kali je terus elok.dan doc ambil sample kahak 4 botol dan ambil darah, Alhamdulillah takda apa2.

Saya time pregnant hri tu btuk hmpir 2bulan xsembuh2..mcm2 ubat dh makan..macam2 mkanan dah cuba pantang..last2 jdi suspek asma..jwbnya pakai inhaler la..bru la ok..tpi smpai skrg pun kena guna jgk inhaler time batuk susah nk brnafas..huuuu serik dh rasa..

saya tak pasti berkesan atau tak,tapi saya tengok review utk satu produk ni,minyak cengkih.. ramai kata batuk kahak makin baik. saya tgk di tiktok,review sana biasanya mmg betul. ada jugak jual di shopee Cuba sis search di tiktok atau shopee minyak cengkih

huhuhu sama la kita sis..saya 21w... sampai pakai pampers hahaa..bila terkucil rasa ya allah susahnya.. dh sebulan batuk makan ubat apa pon xjln.. cuma perasan kalau tidur kipas jangan tala dekat kita saja.. jgn sejuk sngt kang makin menjadi2 batuknya

sama , nak dekat seminggu dah batuk berkahak . pergi kk dr cakap paru2 okay je , dah makan ubat pun tetap tak hilang . setiap kali batuk mesti terkencing , terpaksa pakai pempers tak daya dah nak bangun banyak kali . kandungan dah 39minggu 4hari 🥲

Câu hỏi liên quan