11 Các câu trả lời

saya pernah kena awal pregnancy dulu drpd 5w sampai 12w mcm tu sabun wangi2 semua tak boleh pakai then saya pakai sabun cetaphil ad derma pro skali dengan moisturizer dia alhamdulillah makin ok tp boring sabun tu takde bau lansung kemudian saya cuba sabun bird nest mmg sesuai dengan saya, terus hilang smua gatal2 badan syukur sangat2 masa gatal tu, tido malam mmg pakai bra dan seluar longgar je tak boleh pakai 2lapis pakaian panties pun saya x boleh pakai sbb auto gatal x selesa 🥲

saya pakai sabun ni, yg relieve stress tu bau rose wangi sangat2 mmg kudis gatal2 semua elok mengering hilang semua gatal 1 badan saya recommend sangat untuk yg nak cuba boleh cari agent yg jual sbb saya x jual 😂

VIP Member

hormon sis.. sye kne time trimester 2.. skrg dh berparut kaki lengan punggung.. pantang kulit berpeluh mesti gatal truk.. pkai bedak gatal, krim, lotion sumer x jdi.. dier hilang gatal dh msok trimester 3, parut berkismis penuh😂😂..tdo mlm pkai singlet atau bra je duk dpn kipas..sabar jelah🥵🥵

Tu la xtahan da rsa

saya alami msalah ni juga ..until now .30week still ada msalah gatal tu... guna sabun mandi yg low ph mcm cetaphil ultra gentel... doc suggest saya apply aqua cream mix dgn vaselin....alhmdulillah...menjadi... aplly kerap....

Malam2 sapu olive oil ya kat semua kulit badan kaki, perut, kadang2 gatal sbb hormon, kulit kering. Try la dulu olive oil virgin tu kan sapu je malam2, dia menyerap kat kulit cepat jugak

Try isi lotion kurang skit gatal nti try yg sis ckp tq share

TapFluencer

Hi mommy. Saya pun pernah alami kulit kena gatal² semasa hamil. Pastikan mommy tak guna sabun anti-bacteria nanti kulit akn bertambah kering lagi kuat kena gatal nya

hormon tuh awak, badan kita da jadi lain. saya pun kerap gatal , sampai bersisik dulu last g klinik lega , tapi still ada gatal tapi tak teruk mcm tuh da.

Time nk tido lagi gatal

Normal sis , waktu mengandung mmng kita akan gatal sana sini ,😂 berpeluh kuat . Mcam saya smpaikan tidur air cond kipas smua saya bukak

Ye sy tido aircond smpai suami gigil sy still berpeluh....naik bintik kecik ii merah allah time nk tido lgi dy miang

sbb hormon kot. kdg2 ada org mcm tu. mcm saya masa 3rd trimester gatal2 1 badan merenyam. sy sapu dgn losyen je nak bagi lega

sy kena masa trimester 1 sis..gatal tu mmg xleh bncg..ni msk trimester 2 ni kuat bpeluh,migrain..😅

hormon https://chat.whatsapp.com/FePISVxmiCVFZ3Y3DM03L0 Group kehamilan 2023 💟