13 Các câu trả lời

Salam sis, saya pun ada pengalaman macam ni. Saya pernah alami keguguran sebelum ni, bermula dengan spotting sikit sikit, setitis dua macam tu. Lama lama jadi bleeding. Warna discharge pun makin pekat, makin merah and ada rasa senggugut yang sekejap sakit sekejap tak. Tapi masa tu saya pegi klinik biasa untuk tanya doctor, kat klinik biasa doctor asik cakap normal. Tapi sebenarnya kandungan saya dah 50/50. Pregnancy saya tak dapat diselamatkan dah masa tu, saya gugur masa 9w. Kalau ikut pengalaman saya, ini bukan discharge dah, ini bleeding. Jangan tunggu sis, terus pegi hospital atau pakar O&G. Sekarang saya tengah pregnant second pregnancy, masa mula mula pregnant, saya ada masalah spotting yang sama, tapi kali ni saya terus refer pada pakar O&G, alhamdulillah, lepas sebulan lebih on treatment, pregnancy saya lancar. Sekarang saya dah 20w, dan sepanjang pregnant kali ni, tak ada dah masalah spotting atau bleeding macam ni. Saya tak tahu hopital lain, tapi masa saya keguguran haritu, suami saya terus pegi kat bahagian kecemasan, daftar & tunggu sampai doctor check. Just in case kalau sis nak pegi hospital untuk check, pegi bahagian kecemasan. Buka 24jam. Semoga dipermudahkan urusan sis & semoga sis & kandungan sentiasa sihat 🌷

thanks u sis utk info nya 🙏 tqvm

sis, sy pernah kena mcm ni masa awal mengandung lebih krg week 8 gitu selepas bersama dgn suami.. Dr kata threatened miscarriage, klu rahim tak kuat bole gugur so Dr beri duphaston yg masukkn melalui vagina utk 10hari utk bantu kuatkn rahim then slowly spotting berhenti.. lps tu da xberani da nak bersama smpai masuk 5bulan

sis kna bedrest ni.. kkk ipar sy sama mcm tu bila berdiri, meneran buang air mesti spotting, so Dr suruh bedrest smpai 3bulan

sya rasa semasa pregnant asal melibatkan pendarahan keluar kena alert mommies jgn biarkan..jgn tunggu lama2 pergi hosptal ...lebih baik awal daripada lambat..biar pun normal bagi segelintir tapi lain orang lain tidak sama, semoga dipermudahkan ya🙏

Apa² cecair yg keluar dari miss V ketika mengandung,sila terus ke hospital ye puan.Tu yg sbaiknya utk puan & kandungan puan.

Sebarang discaj yg abnormal semasa mengandung tlg pergi klinik/hospital terdekat secepat mungkin. Moga dipermudahkan urusan

VIP Member

saya 12w pun macam ni, kena ke emergency terus sis. bawa buku pink awak.

saya mula2 spotting kecil je tp tak g jumpa doc sbb fikir normal. tapi minggu depan tu keluar mcm awk ni terus ke emergency. rahim sy lemah. doc bg ubat kuatkan rahim.

VIP Member

terus pergi klinik sis, semoga tak ada apa2 y serious aamiin

Tq sis

TapFluencer

X normal ye sis kalau spotting/bleeding time pregnant.

sebarang bleeding xnormal sis.. trus ke hospital ye..

Terus pergi cek sis ya. Smoga baik2 je