13 Các câu trả lời

jgn difikirkan sgt mulut org tu sis. kita sendiri pun tak nampak apa dlm perut kita, mana la tahu baby tu buat posisi yg memg tak nampak lgsung baby bump kita. for me, just mind on apa yg dr ckp. if baby okay, then alhamdulillah takde apa nk dirisaukan. kalau org kata tak nmpk baby bump, just kata welll mommy is slim like so hot kannn haha then gelak2 biar diorg nyampah. aku lg nyampah kne layan kata koo gituu. then boleh je kata tu laaa risau juga tu kalau baby tak nmpk ni, tp dr kata baby dlm ni tgh obesiti ni, mesti usus2 semua tgh kurus dlm ni aduiii risau pulak dgn usus2 semua ni cemana nk bg dorg gemok ni. tp kalau tak, just senyum ckp alhamdulillah baby sihat je ni haha. okay sis, dahh tak perlu fkir sgt. baby lahir nnt keluar 2kg pun, lepas tu sumbatlah susu dkat dia banyak2, bukannya berat dia tak bertambah pun. takmauu stress stress, just enjoy your pregnancy journey.

first mom mmg xnampak perut lagi..makin kalau badan kecik je..mcm saya preg anak ketiga xnmpk bump juga..now preg anak ke 5 baru nampak bump..so sis jangan risau sangat..think positif .abaikan apa orang cakap..sekarang just focus at your healthy..makan sihat..pastikan mkn ubat doc bagi utk tambh darah..saya preg kalini mkn zincofer..tp drh drop..so next nk mnta tukar ubat pulak..sbb dh start pitam²..nk bergerak pn cepat sangat penat..so..pada pendapat saya..sis xpayah kisah la orang nak cakap apa..sbb org tua² cakap baik baby kecik drpd besar sgt..nnti susah nk teran..sis chill je ye..saya sampai bersalin xnampak perut..sampai orang ingat saya anak dara..haha..padahal anak nk masuk kelima dh ni

sokay , saya pregnant ke-3 dah ni . memang dari 1st pregnancy perut tak nmpak . masa check up , doktor cakap okay je baby , sihat . tapi mungkin sebab badan saya kecik , dan rahim penuh kebelakang . tu yang perut tak nampak baby bump sangat . berat pon dari 40kg sekarang baru naik 42kg je masa pregnant ni 😂 mommies semua memang akan rasa overthinking time pregnant ni sebab perubahan hormon kan . yang penting jangan difikirkan sngat . nanti mommies stress . kesian baby pon stress . happy kan diri mommies je , makan ikut waktu , dan makan makanan yang bekhasiat untuk mommies & baby juga 🥰

sama wak, saya pun pregnant no 3.. lepas makan je perut nmpak.. kalau baru lepas bngun tido tk besar mana pun.. if baring lagi tk nmpk🤣

Kalau badan awak besar , its ok . Kalau kecilpn its ok. Saya skrang 20w, orng tk nampak mcam saya ngdung. Badan saya besar pemakaian saya longgar. Saya dengan mertua sama2 ngdung. Saya dahulu dari dia. Sbb dia kecik org tegur2 dia . Syaa diam jelah, sayapn yg ke2 ni masuk nak sorok2 jea. Tahu2 bsalin hee. Lgi 1 yunk, baby bumps tu aurat kita . Alhamdullilah kita tjaga dari mata2 liar

org2 ni takkan berhenti cakap. xde bump salah, ada bump salah. kurus salah, gemuk pun salah. pregnancy should be the happy journey, xperlu overthink benda2 yg tak perlu.. for your bump case, its totally normal ya. normal 😊 me myself 36w baru nampak tau. itupun klu pkai baju longgar lngsg xnmpk. as long as yg kat dlm tu sihat, growth on track...u tak perlu risau.

hai mommy to be sayang!! kita sama .. dah 18w jugak.. anak kedua.. masa bby first pun tak nmpk… org kata secnd bby baru nmpk.. pun sama tak nampk bby bump sangat.. kdg nampk kdg tak.. kdg mmg slim melimm sgt.. kita pun konfius mana lah anak aku mnyorok ni.. heheheh .. yg pntg mommy jaga kshatan okay.. baby gerak okay, cek dgn dr pun .. everything will be okay🌸

TapFluencer

jangan risau awak, lagi lagi kalu awk first mom , dulu saya first mom pun perut sy kecik , dah 8bulan baru nampak perut tu pun sikit la nmpak.. cuma baby sihat walafiat tu lg penting sis , jangan risauuu sgt taw xbaik utk babyy kalau trllu risauu .. enjoy your pregnancy 🫶🏻

Sy dh 20w2d pregnt ank ke 7.. Pun xnmpk perut.. Dkt due baru nmpk sikit.. Tp alhamdulillah smua bby lahir 3kg>..jgn fikirkan sngt mulut org sis.. Mng ada org pregnt xnmpk perut.. Tau2 ada bby je 😘semoga dipermudahkan segala urusan ya sis..

Saya anak first dulu 7bln baru nampak awak. Takpalah kan senang takyah pening nak cari baju and seluar baru. Janji doc kata berat baby okay and normal, thats the most important okay mama! 💖💖💖

awk kenapa perlu nk nmpk baby bump besar besar. Saya lagi suka kecik. baju semua boleh muat lagi. jgn dgr mulut org. Lelama akn besar lagi payah nk membawa nya 🤣

Câu hỏi liên quan