10 Các câu trả lời

Saya pun time preggy mesti anemia.. Aritu hb low 10.1 lepas ikut saranan nurse, doc, n makan extra supplemen ganilia, tukar dari iberet ke maltofer, makan jambu batu, minum air limau kasturi kosong wajib setiap lepas makan meal (3x) alhamdulilah ade naik 11.1.. Doc pun puas ati.. Mcm teh n kopi, nescafe sy stop.. Huu

saya pun hb low . saya makan buah kurma . saya consisten makan kurma seminggu sebelum jumpa dr and then naik 10.1 . awak try laa makan buah kurma sehari dalam 4 5 biji . insyaallah . kita cuba je . sebab saya pun makan bayam laa , hati , kerang , buah pun still makin drop hb saya

terima kasih awak..

saya thalassemia...hb awl je 11.4 pastu terus drop 11 ke bwh..bile dh ade selera mkn tu,memg sy mkn syur bnyk..ubat sy zincofer..msk 7bulan terus ambik minyak kelapa dara.. alhamdulillah hb sy x turun bwh 10 la...

sy pun low hb. makin turun smpai 9.6..sy cuba minum jus pati delima gulsan dan tukar kpd iberet. alhamdulillah hb naik kpd 10.5 dlm masa 2 mnggu. mudah-mudahan naik la lg smpai 12

cuba makan buah naga isi merah.saya suka bnr mkn buah tu, lps tu saya mkn dyna ferrous fumarate tablet, ubt iron tablet jg, ..tiap kali hb 12 ke atas ja, kdg2 13

baik... saya cuba buah naga merah pula lepasni

Harituh sy pun low sis. Tapi sy alwys makan jambu batu.. Malam, pagi sy makan jambu batu. Then prgi check hb naik juga..

minum pati delima amway jngn letk gula trylah mesti naik lpstu banyak amalkan air masak

saya memang minum yg amway ni tak pernah letak gula. naik 0.2 hb... nurse suruh stop minum sbb berat naik mendadak..

VIP Member

Jambu batu, hati ayam, bayam, kerang, makan ubat dgn jus oren dh try?

Hmm cuba stop kopi2 teh2 including milo jugak. Sy pn selalu ngam 11 je. Makan apapun sama je 11

Minum pati delima gulsan. Saya dari 10 naik 14.5. Semoga membantu

Ooo yeke mcm tu. Semoga dipermudahkan ye utk awak. Mkn mknan2 yg naikkan HB. Goodluck

cuba minum susu kambing cella..alhamdulillah hb ok

Câu hỏi liên quan