9 Các câu trả lời

Sama macam saya sis. Masa 16w tu dh tak tahan sgt dh dgn gatalnya, terus bgtau dr. Alhamdulillah dr tak teragak agak terus ambik sample keputihan n detect ada gbs +. Kebetulan jgk sy ada gdm. Jadi usaha saya, sy kurangkan makan makanan manis, banyakkan minum air kosong. dua kali dh on antibiotik n skrg alhamdulillah dh tak gatal sgt. kalau before detect gbs tu, memang gatal merenyam sgt dkt area situ. celah2 kangkang tu memang luka kalau garu. asal lepas kencing je memang nampak la keputihan tu banyak. Cumanya sy skrg kalau kt rumah memang tak pakai underwear, sbb lagi selesa 😅 Lepas kencing pn kena keringkan area miss v guna tisu lembut. Moga dipermudahkan urusan sis ya. Kalau ada masalah bgtau je dr. InsyaAllah nanti diorg akan bantu sebaik mungkin 💪🏻

tq sharing mummy. ok nanti app sis bgtau doc. sis skrg ada uti dgn buasir. in sha allah da prepare mental utk gatal2 nie. sama la kt uma tak pakai panties lg selesa gitu.

sy x d la itchy yg truk. cmenyer haritue sy tbe2 kluar discharge wrne coklat2. sy risau sbb dh 32 mggu. trus sy g pac, hospital. dktr amik smple dye cm ad jgkitan kuman. jdi dktr bg sy antibiotics. dktr ad jgk amik smple hvs (high vagina swab). nnti mse 36 mggu bru review. dh hujung pregnancy bru ad keputihan. sblm nie x d. sis klu risau blh jmpe dktr.

okey sis. moga dprmdhkn urusan 🤗

keputihan normal lbh2 lg kalo ade gdm..yg jd x normal bila gatal,berbau n bertukar warna..kena jmp doc..gbs tue jangkitan kuman n blh mendatangkan bahaya kt baby especially bile kte bersalin normal..kena on antibiotik..mcm kt kk sy..nurse akan amek sample darah utk detect if ade gbs..nurse ckp gbs n peputihan tue x same

Masa next check up KK inform nurse, kalau ada keputihan dan gatal gatal berkemungkinan + GBS. Dr akan ambil sample dan buat test. Bukan nak takutkan mummy, tapi lebih baik tau awal +GBS so that kita boleh bersedia nanti waktu bersalin. Baby boleh kena infection kalau mummy tak aware dari awal yg dia GBS carrier.

tula sy risau. ok next week app sy bgtau nurse. skg ni sy ada uti dgn buasir. dugaan sy preggy ke3, mcm2 pulak yg dtg. alhamdulillah bila scan baby or hb sy cantik. hrp bkn gbs la. doakan sy ye mummy. tq for sharing.

Saya skrng 33w4d masa saya 31w saya kena warded .. time tu dr check kat bawah ada bnyk sgt keputihan.. jadi dye kasi ubat yg masuk kat bawah tu.. sebiji.. lepastu dah xde dah keputihan.. dah rasa selesa skrng.. kalau tak sblum ni , asik nk tukar panties je..

sy taktau la keputihan sy byk ke tidak sbb kt rumah sy tak pakai panties. preegy ke3 nie anti betul dgn panties.next week sy ad app dgn kk nanti sy tnya doc. tq sharing awk.

33 w skrg.gatal celah2.tp bukan kt lubang tu .sy sapu cream econazine...dulu anak pertama nnkedua pun selalu gatal. ada beli ubat kt farmasi .masuk bawah punya..

sy nye gatal celah dgn bibir vagina. allahu bila garu tu smpai bibir vagina tu kembang kena sengat lebah dah rupanya. huhuhu

sy harituh teruk keputihan smpai gatal2..4 kali masukkan ubat kt vagina.. tapi still ade lg.. skrg dah 35 minggu 5 hari still ade keputihan

sy baru semalam yg gatal sgt2,keputihan sy tak sure sbb tak suka betul pakai panties. risau ada gbs je, hrp nya bukan la. sbb sy ada mslh uti dgn buasir.

Masa 32 minggu doktor buat swab ada positif gbs. Better puan check

ok mummy. nanti app sy bgtau doc. risau juga kalau2 gbs. sy skrg ada uti dgn buasir. tq sharing mummy.

saya pun 32 minggu juga,dan saya pun alami gatal gatal pada vagina

gatal sgt kan. pastu nk cuci lps kencing pedih betul. bertabah la kita ye mummy. tq sharing.

Câu hỏi liên quan