3 Các câu trả lời

saya gugur keluar sendiri. tapi bila dapat tau baby tak membesar time check up tu terus refer hospital utk tvs scan. and betul baby tak membesar. lepas tu dr kata kalau da start keluar darah terus pergi hospital bawak surat referral letter tu. so time kat emergency, dr scan pastu dr seluk utk buka laluan n mudahkan baby keluar. Malam tu juga saya rasa mcm sengugut 2 jam straight, esok pagi kantung baby n baby keluar dgn sendirinya. Alhamdulillah. terus pergi hospital kat emergency utk check rahim ada lagi sisa ke tak. Dah jumpa pakar semua Alhamdulillah rahim clear tapi sblm tu diaorg akan seluk sambil korek2 haha & muncung itik utk tengok dlm. Pastu balik tu terus start pantang 2 minggu. btw, time pantang saya minum air kunyit hari2 buat sendiri je. petua orang lama katanya bagi rahim kuat balik n cuci rahim. (kunyit hidup, air, garam secubit if tak nak pun takpe) buat satu gelas kecil. Alhamdulillah skrg second baby. doakan saya n baby ya

Masa second baby tu lekat mase tu dh keluar priod pertama ke ?

gugur sndri 7w, darah kering sndri lps 7 hari gugur. lps sebulan period balik gugur sndri 16w, darah kering sndri lps 14 hari gugur. lps sebulan stgh cmtu period balik. dua2 tak patang, tak berurut, tak bertungku etc. sbb kerja. dpt mc masa gugur 2nd pun seminggu saja. just cuma elak mkn berminyak dan air manis.

Lepas tu sis ada scan semula tak kat klinik sama ada rahim betol dh bersih or ada sisa ? Sye tk scan lagi . Tatao nak pergi scan or tak . Sbb drah dh kering hari ke 10 .

pengalaman sy, janin keluar sendiri. esoknya sy terus pergi hospital utk check. dr check tgk tak ada apa yg tertinggal, terus blk rumah rehat. start berpantang 2 mgu.

Darah nifas still keluar ke lepas pantang 2 minggu tu ?

Câu hỏi liên quan