5 Các câu trả lời

ekonomi xstabil, suami kena main peranan ye. saya dan suami ekonomi memang xpernah stabil. saya bukan cakap kosong je ye. bukan cakap pandai ye, atau xberada dalam nasih org lain. saya sendiri pernah alami ekonomi xstabil tapi saya percaya rezeki anak, saya percaya Allah swt akan tolong kita. janji kita kena kuat dan rajin usaha. bermula dgn berniaga sendiri tapi musim covid datang. suami makin resah sebab due date dh nak tiba. suami saya apply jadi rider foodpanda. sampai demam lah dia risau memikirkan kalau xdapat. anak bini makan pakai nanti mcm mana. saya sebagai isteri jenuh comfort kan hati suami sambil berdoa dekat Allah supaya murahkan rezeki kami, lapangkanlah hati kami dan ampunlah dosa2 kami demi anak dengan keluarga yg kami bina ni. tahun ni merupakan tahun ke 3 perkahwinan kami. tahun ni juga adik si abg nak keluar. suami dri rider dah tukar jadi grabcar driver. saya pulak memang suri rumah dan memang ada buat bisnes online. x succes lagi perniagaan saya tpi sedikit sebanyak boleh jadi tempat loan suami 😂🥲 awak dan suami kena buat sesuatu sis. untuk keluarga. berusaha sampai menjadi, sampai ekonomi kita stabil. jgn menyerah ya 🥰

sama2.. semoga sis kuat semangat menempuh cabaran dan dugaan ya. sis kena kuat 💪

kalau mcm tu jaga la anak tu. husband kena kerja keras. cukup kn ape yg wajib. kalau betul x mampu boleh pegi apply bantuan zakat. jkm atau baitulmal. call dorg tanya dokumen yg diperlukan. husband kena rajin kerja. jgn malas2. jgn ponteng kalau xde sebab munasabah. awk boleh try join dropship ke agent ke ape2 jela. nak buat service lipat baju dri rumah pon boleh kalau larat. kita yg kena cari peluang. husband kalau ade motor suruh pg jadi rider. food panda ade grab food ade. lalamove ade. shopee food/express boleh. boleh jalan mlm atau waktu cutii. jnji ank cukup pakai. awk ckup mkn dgn husband. brg anak beli yg penting2 dlu. yg x penting xyah beli dlu. ade bajet lebih bru beli. kalau xde, xyah beli. dkt shopee ade brg murah. dkt fb pon ade je org nak sedekahkan baju baby. boleh tgok.

xblh. warisss. waris tu ahli keluarga. bf bukan waris.

TapFluencer

Sis kena yakin pada diri setiap anak Pasti ada rezeki.. sis kena kuat utk buat keputusan yg trbaik,kalau lepaskan anak x bererti sis buang ank,at least Masa depannya lebih trjamin dri segi pakai,mkn,minum, kesihatannya.. emosi Kita pun perlu Kita jaga,bukan senang nak besarkan anak ni bnyk main peranan bukan stakat duit sahaja.. kdg sbb ekonomi pun boleh buat Kita jadi takut, anxiety.. Cuba hantar pada saudara trdekat drpd jkm , sis pun boleh tgk ank bila2 masa.. andai kata lepas bersalin bf sis bertanggungjawab atas baby n sis, alhamdulillah sis xperlu risau n sedih dh, xperlu serahkan pada jkm.. Saya rasa Saya ada follow post sis yg trdahulu, apa2 pun semoga dipermudahkan segala urusan sis.. jaga diri,jaga kandungan.. kalau dekat Saya pun boleh tolong jagakan.

tq sis🥹

kalau awak boleh bagi makan minum pakai yang cukup dah boleh jaga sis..tak perlu mewah2 asal anak kita cukup makan minum pakai sekolah je..saya pon ekonomi tak stabil lagi..saving pon xde..laki pon kerja berhenti kerka berhenti 😩 sama2 kita usaha jaga anak kita ye

tq sis🥹

family tau ke sis megandung...

Câu hỏi liên quan