2 Các câu trả lời

saya pernah kena kerap kali. jantung laju, sampai berdenyut kepala. pastu masa checkup kk, bacaan nadi saya tinggi. nurse tanya ada rasa berdebar ke?. then saya ceritalah saya kerap rasa mcm tu. then dia suggest suh pergi check jantung kalau berlarutan jadi macam ni. diorang akan suggest pergi swasta je. sbb diorang kata senang dpt keputusan. tapi saya fikir, kalau ada duit bolehlah pergi check luar. So lepas drpd checkup tu, saya check balik apa yang saya makan sebelum2 ni, apa saya minum, apa yang saya buat. saya perasan yang sy banyak makan french fries buh garam. so saya tak mkn tu dah. masak2 pun sy kurangkan garam. minum banyakkan juice, elakkan minum teh. minum air masak banyak. memang kena diet makanan. dan jangan terburu2 bangun drpd baring. lepas saya ubah life style and cara pengmbilan makanan, Alhamdulillah, saya tak rasa dah sakit debar tu. sakit tu mcm sakit jantung taw bila sekali attact. insaf dah, jaga pemakanan taw.

tak normal sis , setiap kali appointment kk misi mesti tanya ada rasa berdebar ke tak . Dia akan bgitau simptom apa contohnya tiroid dan lain lain nnti dia akan buat ujian darah dan sbgainya . Kalau nadi laju pun masa cek dia akan bgi masa tuk bertenang dan cek sebnyak 3 kali kalau tkde perubahan dia refer kita ke hospital terus

Câu hỏi liên quan