3 Các câu trả lời

Saya pon overdue. Patutnya 28/3 tapi dah 30/3. Serah diri 27/3 dapat surat kk sbb gdm. Baby besar. Mmg takde tanda langsung even jalan baru bukaan 1cm. Lepastu esok (28/3) doc induce ubat. Check esok pagi (29/3) tu dah 2cm. Doc pon masuk belon. Baru 30 minit masuk belon keluar darah lendir. Sakit yg amat. 1 jam saya menangis gigit bantal. 30/3 harini pagi check jalan dah 4cm, doc keluarkan belon. Doc dah masuk nama dekat waiting list untuk tolak lr. Dari pukul 7 pagi sampai 11 malam still tak panggil2. Contraction mmg ada tapi still 4cm bukaan tapi rasa nak beranak tu ada. Bila sakit panggil nurse, nurse check jalan still 4cm. Nurse suggest untuk bagi ubat sakit kalau sakit sangat tapi saya tolak.

sy pn first time mom and overdue jg smpai tarikh serah diri tu. sma jg mcm awk takde tanda apa2 pun. sy just ikt date yg d beri utk serah diri. selebihnya just ikt procedure hosp. mcm klu sy, sy x di masukkan ubt cuma msuk belon d bwh utk buka laluan. belon jatuh time sy dkt tndas so sister tu check bukaan sy 4cm terus dia tolak sy ke wad bersalin. sepatutnya sy kna tggu smpai bukaan 10cm tp sy x tahan so sy beranak lps doctor pecahkan air ketuban sbb lps tu contraction dtg sngt kerap. alhamdulillah sy bersalin normal

based on pnglmn, klu rasa xsedap hati, boleh je walk in pac, xperlu tgu smpai tarikh serah diri if dh overdue...dktr takkan marah. klu ada bukaan sikit pun dktr suruh admit dah. mcm sy 40w5d sy walk in pac sbb rasa xselesa kt abdomen tp xde la sakit sgt, bil check tup2 dh buka 1cm, contraction tiap 5 minit..terus admit wad utk induce.

Sy ada rasa mcm senggugut, tpi dtg on off on off mcm tu. Rasa sakit tu sampai ke pinggang dgn pelvis belakang. Adakah itu contraction yg betul? sy first mum x tau bezakan. Tpi dia dtg selang dlm 10 minit mcm tu. Lepas tu hilang then dtg balik.