Nak cerita sikit harini punya kejadian 🤣

Semalam baby kurang gerak. Pergerakkan ada tapi slow and tak start pukul 9. Saya ni first mom, jadi benda2 mcm ni saya jadi takut and terus pergi hospital. Sampai kat hospital terus kena daftar semua then doctor check takda bukaan lagi. Then doctor suggest untuk induce, since baby da cukup bulan. Lepastu i pun "ok" setuju. So warded la ni, rasa mcm da ready tapi bila baca kisah orang2, semua cakap sakit induce ni berganda. Allah.. lemah jantung, terus berbelah bahagi nak induce ke tak. Tapi takpe, cekal kan je hati ni. Satu malam tak tidur, pukul 4 pagi nurse suruh siap2 makan then terus g CTG baby, then nurse suruh g mandi lepas subuh terus ready kat katil la sebab nak induce kan. Hati ni ya allah, mcm nak pergi hukuman mati mandatori rasanya. Last2 bila da baring kat katil tu tiber doctor tanya lagi sekali, betul ke nak induce? Takut kalau jakgi induce, bukaan takda, baby boleh distress and boleh lead to ceaser. I taknak! Terus amik keputusan untuk tunggu untill due date 🤣 Alhamdulillahh terima kasih ya allah permudahkan urusan ku. Doakan saya punya bukaan cepat buka supaya tak perlu induce 🥲🥹

Hãy là người đầu tiên trả lời