8 Các câu trả lời

Saya pernah gugur sekali, ectopic sekali. 2 kali ni jadi dalam 1 tahun (2023) memang trauma. Awal bulan 4 saya check upt naik samar. Lepas raya check dah terang. G scan alhamdulillah nampak kantung and yolk sac. Baru 4weeks doktor ckp. Bagi saya kalau awak takde sakit perut takde spotting atau keluar darah awak tak perlu risau. Check je dulu. Doktor kena tahu sejarah pregnancy kita. Moga dipermudahkan segala urusan sis ye 🤍

Saya 2x keguguran, ada rasa trauma tu. Doa banyak2, mintak family doakan utk kandungan kita. Sebelum scan tu doa byk2, skrg ni saya scan tvs (scan ikot bawah) alhamdulillah dah nampak. Sebab jenis rahim terbalik, bawah 12w jadi doc suggest kena scan ikot bawah

Sama sis.. saya pon x3 gugur. Alhamdulillah kandungan ke 4 saya selamat. Baby dah 11bulan. Jgn risau, pg je scan , dr akan nasihat. Mungkin kne amik duphaston . And saya dr soh makan aspirin

Iya sis. Sehari sekali

Sy dah 2x gugur next ni Dr bagi ubat blood thinner injection. Kadang keguguran disebabkan saluran darah tersumbat atau darah terlampau pekat. Sis boleh refer Dr

Cuba scan dan inform doktor sejarah kandungan lepas. Biasanya doktor akan beri ubat kuat rahim

sama macam saya tkut jgk.. fobia menghntui perasaan mcm2 fkir

scan je sis, sy dh scan ..skrg dlm ward

scan jelah.

Câu hỏi liên quan