4 Các câu trả lời

Masa saya 10hari dalam pantang saya merah n bengkak jgk , tpi saya kena masuk wad , doktor bagi saya antibiotic 6hari , alhamdulillah darah beku hilang dekat luka dalam , lepas saya blik rumah tu keluar darah beku tepat luka czer 2minggu , darah beku hilang , keluar cecair wrna kuning tkbau apa ii 2minggu baru hilang n sekarang alhamdulillah dah baik tepat luka dah kering , sekarang ni 67hari baru pantang , saya makan ikan sekar dgn nasi putih sayur ii jer , bnda lain tkmakn takut bernanah hehe , awak jg takut bnda tu akan hilang dgn sendiri , tpi ambil masa yg lama

Teruskan makan ubat yg doktor bagi , bengkak tu akan hilang dgn sendiri , saya kena tahan wak doktor bagi antibiotic 6hari , lepas blik rumah bengkak ad lagi doktor bagi antibiotic telan , habis antibiotic tu bengkak tkhilang lagi n bengkak tu akan hilang sendiri yer

sye 2nd czer ade keluar air + darah skit dgn benang dkt hujung2 tmpt czer tu tp takdek bau pun. sye beli spray dkt farmasi. lps mandi pastikan kering tmpt czer tu then cuci dgn spray tu. lpstu sapu cream antibiotik. in shaa Allah nnt akan kering luka tu. sye punye amek masa jugak nk kering air tu dlm nk dkt 2mnggu jugak. kena rajin cuci sis.

Okeyh terima kasih atas info diberi sis.. saya faham nanti saya cuba cari spray tu and saya tryyy

Beli dermacyn n ubt kuning tu kt farmasi .. apply dermacyn cuci dlu then dap2 ubtt kuning .. ni doc kk ajr sy skjp je kering .

Okeyh terima kasih sis atas info diberi 😊 nanti saya cari and try buat

pastikan luka sentiasa kering agar cepat sembuh.. klau berair risau jangkitan kuman

Okeyh sis tapi macam mana kita nak hilangkan bengkak dekat bahagian czer tu?

Câu hỏi liên quan