Bersalin tepat 39w 6d iaitu 23/6 di pagi jumaat 4 zulhijjah

Saya nak berkongsi pengalaman bersalin anak ketiga saya ni.semalam khamis saya mula rasa contraction yg real tapi dalam masa 20 minit,15 minit sekali, lepas tu, dalam jam 7 paginya, rasa tu dah mula 10 minit sekali.so, tak jadi pergi kerja.memang tekad utk mc.sy pun bgtau nurse n nurse cakap terus ke hospital..so, sy pun pergi..sampai ke PAC, cek bukaan dah 3cm tapi serviks masih tebal.padanla..real contraction dah rupanya..tak syak lagi.hihii..lepas tu, masuk la wad..dlm 4 jam kemudiannya, kene cek jalan lagi la.sebab contraction ada dan makin kerap dlam 7 minit mcm tu.cek cek,masih 3cm tapi serviks dah lembut.ok.lepastu,dalam jam 8 mlm tdi pulak..tk ingt pulak ap doc cakap.heheh.sbb mlayan contraction tu.mmg try the best la utk bnfas guna hidung n hembus guna mulut mcm tiup tu..sampai lah kul 1:01 pagi tadi, jumaat, bunyi plop,,masa tu sy baru lpas siapkn keje guna sistem. online je guna phone..lpas bunyi plop tu,rasa air panas keluar.eh,ni air ketuban kot ni.panggil nurse nurse.takde yg nyahut.mmber katil sana tanya.kenapa, sy kata,rasa ny air ktuban pecah dah niii..pastu,cek jalan,6 cm, tolak labour room trus.masa tu dalam 1:20 pagi masuk labour room, n 1:59 keluarlah budak kecik gegurl aak ibu niii..alhamdulillah...saya doakan ibu² di luar sana semua nya mudah bersalin bagi yg belum bersalin, dan selamat berpantang dan menjadi the best mother utk anak² kita, dan utk y ttc,moga dikurniakan rezeki hamil 1 hari nanti 🤲

4 Các câu trả lời

Alhamdulillah.. tahniah sis.. selamat berpantang..