7 Các câu trả lời

sy hri tu lebih stgh jam ddk kt jamban sbb sembelit.. last2 da penat sgt, sy tarik nafas slow2 bg rilex skit bru teran seteran2nya.. xde plihan da mse tu taik mmg da kat hujung tp xnk kluar je.. nk msokkn balik mmg dia xnk.. Alhamdulillah xde apa2.. risau jgk la terberanak mse teran tu.. tp da 2mnggu blalu.. Alhamdulillah xde apa bby gerak ok je.. mse tu sy 30/31 mnggu kot.. rse dia mcm nk teran beranak 😂 tp brnak sakit lg la sbb bby lg bsr dr taik

Hati2 sis. Banyakkan minum air masak& sayur. kurangkan makan daging dan jangan duduk terlalu lama( perjalanan dalam kereta 3-4 jam). Pengalaman saya masa mengandung anak first, saya travel dari kl- terengganu- kelantan dan kurang makan sayur. End up kena buasir. Doktor kata sbb tekanan baby makin berat. Siksa sungguh sampai lepas bersalin baru hilang

ye betul . sama lah dgn saya mmg lama.duk dlm tandas. alhamdulillah sy dh ok sikit masa nak membuang , mungkin sya sembelit hri tu minum oveltine. air masak pulak kurang minum , bnyak minum air perisa sejuk² ,hehehehe . kan sama lah gisau teran² teberanak sekali.🤣. sy pon rest 5 minit , tarik nafas dalam² sy teran slow².

Alhamdulillah saya tak de masalah sembelit, saya sekarang 34weeks, apa yang saya amalkan adalah minum chia seeds hari hari, makan yogurt (yg low fat), yakult less sugar and makan probiotics & prebiotics

ouhh . waahh , alhamdulillah bgus nyee.

klau pkai tandas duduk, bongkokkan sikit badan n kaki letak atas kerusi kecik bg terangkat sikit. bykkn minum air plg kurg 2L sehari n mkn buah2 yg bantu lawas

ok sis. tq . nnti sy cuba buat .

dari frst smpai da 8bln still sembelit x tau lah da minum air masak bnyk tp still sembelit sampai da penat nk pi toilet

gula tggi x? sbb saya ada gdm tu kawal gdm sama

ada makan oren tak? sebab saya makan oren sembelit kurang

sy xder makan buah buahan pon . cuma minum air masak jer bnyak . dgn pisang.

Câu hỏi liên quan