11 Các câu trả lời

actually detail scan nie xwajib pun,ats kita sdri nk buat atau x..org dulu2 pun xde buat..cuma klau kita buat detail scan nie skurang2nya kita tau perkembangan bby n ada mslh apa..klau ada mslh doc blh sllu pantau bby kita smpai selamat bersalin..n kita pun dh siap sdia tahu awl lg mslh apa...tp minta dijauhkan la bnda2 yg kita xnk jd kan .. n utk buat detail scan nie kk mmg xkan buat,dia just check jntung,placenta n bnda yg doc rsa perlu je..yela la klau nk buat detail scan mmg jenuh la ibu2 lain nk tggu siap sorg2 kan..so kita sdri kena buat kt klinik swasta... klau nk buat sis kena rajin cri n survey hrga ikut bajet sis..in Shaa Allah ada ..apa2 smoga sis n bby sihat2 sllu n dipermudahkan segala urusan🤲

KK tak ada details scan sis. Scan biasa tu pun jika ada keperluan. Biasa yang follow up KK akan buat sendiri kat swasta. Tapi tak apa kalau tak berisiko In Shaa Allah semua baik baik je. Zaman sekarang je teknologi kan kita rasa nak scan semua. 10-15 tahun lepas saya bersalin anak no 1 no 2 scan sekali je itupun sbb doktor KK kata kepala anak awak ni macam kecil je. Tapi alhamdulillah semua ok. Mengandung anak no 3 ni je banyak kali scan. Macam saya kata tadi, sebab zaman… teringin juga nak tengok kan 😄

kalau muda lagi xperlu pun xper.. saya buat ni pun sebab dah umur 43yrs. ikutkan doc suruh buat cek air ketuban. untuk detail check baby dlm perut. tapi itu lagi la xmampu, RM650. So saya decide buat je detail scan. Lagipun xdapat mengelak rasa ingin tahu jantina pun sama. maklumla, senang nak bli baju. 🤭. taknak membazir. jumlah pakej detail scan dan 4D kat Klinik Mediviron RM145. Terlebih bajet juga tapi hmm xpelah, moga lebih murah rezeki lepas ni..🥰

nk buat boleh xnk buat pon blh klau ibu dan bby xda mslh apa² pon...slgi doc kk kata smua oky xyah buat sis sbb kt kk pon diorang akn buat detail scan jgk tp xscggih swasta laa...mcm sy mmg ada mslh kes ank mninggal dlm perut thun lps mmg doc suruh sy buat detail scan kt luar wlpun sy refer pkar n pkar dh buat n kata smua oky tp doc kk ttp sruh buat kt swasta sbb lg oky kot dan mgkin lg jelas....

KK takde detail scan awak. scan pun bila perlu sahaja. kalau awk takde risiko mmg doktor tak scan selalu di KK. kalau ada masalah kewangan, tak buat detail scan pun takpe awk. tak wajib pun. kalau ada bajet lebih boleh je nak buat. insyaAllah doa yg baik2 je ye awk. sy doakan urusan awk dipermudahkan

KK takda buat details scan sis. Memang kena buat sendiri dekat swasta. And it depends on you, if ada rezeki lebih buat lah. If tak ada, tak apa. Just positive and sentiasa doa yg baik baik saja 😊

xde paksaan utk detail scan. detail scan ni bagus buat utk nak cek detail anak dlm kandungan. tp kalau kk kata xde masalah kandungan, kalau x mampu xbuat pun xpe sis. sokay

Boleh cek dekat sonobee utk scan murah.. ada rezeki lebih boleh buat.. kk buat utk high risk je

kk takda buat detail scan, just scan basic mcm growth scan biasa ja sis.

kk x da buat details scan kalau x silap