6 Các câu trả lời

VIP Member

Pengalaman sy la.. mase 1st marriage sy tak penah makn pil perancang.. dlm mase 4 thun, Allah bg sy peluang bersalin 3 kali. Semua rapat2, yg sulung 1thun 2 bln, lekat no 2. No2 da 6 bulan lekat yg last tu. Lpas tu sy bercerai. 5 thun jgk la singlemom. Dengan perkahwinan baru ni, sy ade plan taknk anak dulu tapi cakp je, tak amik pil pon. Konon sbb baru bekerja. Mase tu sy kje merchendiser. Lpas tu sy benti kje. Sy jadi surirumah.. try2 jgak la nk ank.. sethun jgak la.. tak lekat2. Tu je nk share. Allah bg ank pda mase yg sesuai. Skrg bru pregnant 10 week.

TapFluencer

Bagi pendapat dan pengalaman saya sendiri..lepas kahwin dy planning tak nak ad bby sbb nk kukuhkan kewangan time tu baru kahwin biasa laaa..duit mne prh cukup..n one time kte dah boleh ad anak..tgk org ada ank seronok..n ank itu pembawa rezeki..sy pun mengandung n ank sy meninggal dalm perut time tu dah 8 bulan bby pun ad mcm2 masalah..now tgh mengandung bby second..itu pengajaran utk saya...rzki allah tu luas n allah tu maha perancang..

Pill perancang 87%berkesan.kalau awak pregnant,kata je la pil tu tak berkesan sangat. Tapi kalau awak tak pregnant,ikut la schedule pil awak tu. Maybe husband masih nak saving untuk anak awak nanti..nak yang terbaik buat awak masa awak bersalin..yes..babies are cute but they are expensive. Banyak kena beli..lepas bersalin kena berpantang lagi..kena berurut lagi..itu ini lagi..tak mudah..jadi maybe husband awak tengah prepare dulu..

Nape la suami xbersedia..ckp dgn dia anak tu rezeki dari Allah..banyak manfaat kalau ad zuriat ni. kalau dah ramai anak okla nk makan pil perancang..tapi kalau belum ad anak nanti bila dah bersedia nk ad anak takut akan ad masalah2 utk mendapatkan zuriat.

Saya pun dulu family planning juga sbb nak buat saving sikit. Tapi tak ambil pil perancang. Takut nanti ada masalah hormon pula. Better rancang dgn elakkan waktu subur. Tlg elakkan makan pil.

suruh suami pkai kondom. sbb pil bleh ubah hormon . tkot lg susah nk lekat nnt. dia yg x nak, so sroh dy yg rancang. asyik prempuan je yg kene korban

Saya suka jawapan ni 😂

Câu hỏi liên quan