10 Các câu trả lời

VIP Member

Usaha, Doa, Tawakal.. paling penting sabar.. sy dah 2 tahun setengah baru dapat merasa jadi Ibu.😭masa tu betul2 tekad nak ambil anak yatim piatu sebagai anak angkat. tiba2 rasa nak check upt tu, Alhamdulillah... Allah kurniakan seseorang dalam rahim ni. Sy nak pesan, kalau boleh tak payah la ambil jamu2 merepek tu. kalau betul2 nak, kita sendiri yg kena sihatkan diri kita, ubah gaya hidup, pemakanan semua kena jaga.. kalau 1 tahun dah kahwin but still x dapat zuriat pergilah klinik sakit puan. buat check up.. memamg kita rasa kita sihat, tapi dalaman kita tak tahu.. macam saya.. sy period sejak sekolah lg x teratur, tahun lepas sy x datang bulan 7 bulan. tapi upt negatif. terus gi check, tengok2 ada cyst. mujurlah 1 cm je. lepastu dr bg ubat lawas haid., selama 3cycle, lepastu dr ambil darah untuk lab test. 2 minggu baru keluar lab test tu, hasil dia sy ada masalah hormon progesterone.

betul.. sy memang x percaya sebab kita yakin, pemberi rezeki tu Allah, bukan manusia. tapi kalau dah pregnant bab2 urus najis pets ni sebaiknya kita jangan buat. biar suami buat. kalau terpaksa buat kena pakai glove dan mask. untuk keselamatan kita. badan kucing tak bahaya, najis buangan depa saja x selamat untuk wanita hamil.

Saya minum susu efferty..start minum masa 1st day period..minum air banyak,rehat cukup & jangan terlalu aktif ketika ttc ni..saya minum susu efferty setiap pagii tanpa skip & malam makan acid folid.. tak sampai habis 2 kotak,ALHAMDULILLAH saya pregnant kandungan sulung tapi Allah pinjam & beri nikmat itu sebentar sahaja,hanya dapat bersama kandungan 10minggu..3hari lepas baru cuci..tapi saya tak give up,saya sekarang masih continue minum susu efferty..ikhtiar untuk sihat dalaman,insyaAllah lagi 2-3bulan ingin cuba lagi.. All the best,jangan give up & jaga pemakanan semasa ttc ni♥️ saya doakan usaha sis dipermudahkan & berjaya..doa banyak2🤗

hi semua..jika ada yg lambat dkurniakan zuriat.. jgn putus asa. bersangka baik dengan allah.. sy nak tgu zuriat yg pertama ni pun 17tahun..tahun ni allah izinkan sy hamil anak pertama...2008 pernah buat ivf.. x berjaya.. iui jugak.. tapi x berjaya jugak.. dengan izin allah sy hamil tanpa makan apa2.. semoga allah mudahkan urusan kalian utk mendapatkan zuriat.... satu yg sy nak share d sini.. selain solat.. berdoa.. lazimkan baca selawat beribu kali..

insha allah.. semoga sis dN suami dikurniakan zuriat.. x mau stress ya.. santai je.. pcy la rezeki anak tu allah akan bagi pada masa yg tepat.. allah lebih tau jika kita benar2 telah bersedia..

kalau boleh puan suami jaga permakanan ..elakkn yg fastfood/kopi/teh..mkn asid folik...pastikn period normal...bykkn berdoa...if perlukn nasihat jumpa doktor pakar ya

Saya pun masih mencuba. Dah 6 bulan berkahwin. Semoga semua wanita yg sedang mencuba mendapatkan zuriat dikurniakan zuriat yg soleh & solehah 😊

bulan puasa ni ngam berdoa puan.. sbb doa dkabulkan .. smlm sy cek alhamdulillah 6 weeks 6days dh pula.. dktr bru bgtaw smlm

sis ggle c2 byk info utk cpt preg..sis kne byk2 crk ilmu sis..skuang2 nye kne thu sume bnde psl preg dan ank

cari wktu subur . elakkn bersama hri2. klau boleh 2 atau 3 hri skli . amalkan asid folik suami isteri .

saya lps 6bulan bkhwin bru dikurniakan zuriat sis...

Cari waktu subur yg betul.

Nuura ckp tu btul awk.. cari waktu subur,dan 1 lagi awk jgn prnh putus brdoa dan usha..cayokk awk..smge Allah tiupkn malaikat kecil didlm rahim awk..amin