4 Các câu trả lời

sya masa 3 bulan..badan teruk menurun sampai 12kg..bila masuk bulan ke 5 berat badan naik banyak...saya ikut saranan nurse yg jaga saya ..makan kuantiti yg sikit tapi kerap2...pagi saya selalu amalkan makan buah2, tgh hari makan nasi, kol 3 mcm tu makan nasi lagi, malam saya makan biskut , kalau lapar sangat saya makan buah semula...saya amalkan skng dah 7 bulan.berat badan dah maintain..naik pun just 0.05macam tu jee..x naik banyak sangat...

sya biasa makan buah delima, epal, oren,jambu batu, mangga, geng2 berry, tapi paling saya kerap makan strwaberry lah😅 jangan makan pisang, risau sembelit, tembikai boleh nak makan, cuma jangan banyak risau terlebih air nanti susah pula nak bernafas...

TapFluencer

wsalam berat naik tu common, sbb kdg blh jd tanda2 gdm, preeclampsia. sbb tu misi nk pantau. sy sepanjang pregnancy 3x berat naik mendadak, especially masuk 3rd trimester. smpai misi pun hafal dh muka ni 😅 berat awk masih kena naik as usual..xblh turun2. try la buat suku suku separuh ke..mkn sikit2 tp kerap.

ya..cuba la buat tu dulu..mana tau sesuai dgn awk. sama2..semoga ibu dan bby sihat2 saja ya

Tak sure gak tu.. sebab saya yg makan banyak pun berat turun.. kurang makan baru berat naik 😌

VIP Member

sy berat dari 58 turun ke 44.5kg sis..sy diet..sy SME MCM sis pregnant 5bulan

sis kurang kn MKN..ambil nasi 1senduk suku2 je..lauk tu lebih n syur..buah mnis2 sy x ambil sgt..sy MKN 3kli sehari je..pagi;tghhri;dan ptg waktu kul 6 je..MLM sy xmkn