5 Các câu trả lời

untuk orang wanita penting untuk kita tahu cycle period dan tarikh2 akhir period terutama nya. sebab kalau pergi dapatkan rawatan mesti akan ditanya “dah kahwin? bila last day period?” sebab selalu nya melibatkan nak beri ubat dan rawatan yang sesuai untuk kita. nanti download apps senang nak cek dan trace ye.

aah kita as perempuan memang kena tahu sendiri tarikh period. Kita tak boleh jadi ignorant atau tak bertanggungjawab ke atas diri sendiri sebab first soalan Dr tanya is last awak period bila? so sangat penting untuk kita tahu tarikh period kita sendiri. Saya aware dengan benda tu dan selama ni memang ingat period tapi nak dijadikan cerita pada masa penting macam ni sy jadi lupa jadi was was dengan tarikh period sendiri. Akui salah sendiri cuma nak tahu penyelesaian je kot2 ada cara.. macam tu jelah tq

Memang ujian sungguh la sebab tak pernah lupa period tapi kalini nak dijadikan cerita boleh pulak jadi was was macam ni bila tgk baby dalam perut. saya kata kt dr last bulan 10 tapi dr kata sure ke sebab saiz fetus tu besar dh ada kaki tgn terus saya jdi was was macam ni.

Klu dh 12 weeks sepatut nya last period awak 3 bulan yg lalu. Saya first day of last period 20/9 and skrg 11w. So sepatutnya awak awal dlm seminggu dr saya 🤗

Saya pun beza dlm seminggu, sepatutnya saya skg 12w+ klu ikut last period, tp ikut usia janin baru 11w+ 🤗

Sy pun beza janin dngn last priod ,last priod sy 8/9 tp janin 14week ptt 16week dh 🤷‍♀️ Lps tu dctr tntukn due ikut size baby due sy 21/06/23

Tadi dari saiz baby, doc boleh tntukan due awak trus je sis, tnpa kira tarikh period.

sama2, jgn risau sis, Semoga baik baik sja, kdg bila tarikh due ikut period tu kdg ada lari jugak, tapi kalau scan mmg tepat🥰