6 Các câu trả lời

Anak saya msa umur 2 bulan, berbunyi kuat tekak dia mcm kahak banyak, so kami g klinik mcm nk sedut ke ap, tapi bila g klinik doc cakap kahak dia tak teruk n tak berbaloi kalau nak sedut, sbb kalau sedut risiko baby luka ka ap kan. So kalau g klinik, doc akan bagi neb je, mmg berkesan untuk anak saya. Lepas tu sya hari2 sapu minyak cengkih kat dia, kadang2 kalau mcm rasa kuat sya buat tepuk belakang tu, mmg keluar jugak. Kalau mandi suka mandi kan dia air lemon hehe, org kata untuk trunkan panas, tapi sya buat untuk kurangkan kahak dia. hehe. Alhamdullilah anak saya okey

Boleh cuba pakai minyak aroma terapi AOW .. saya guna tu gosok kat tapak tangan smpai rasa panas kmudian letak tangan pada dada baby dan usap lembut ulang di belakang .. itu akan memudahkan baby kluarkan kahak dan melegakan baby.. buat juga tepukan percusion pada baby utk cairkan kahak doktor suggest buat tu nnti kahak akan kluar melalui poo poo ..

TapFluencer

buat minyak bawang putih. bakar seulas bawang putih ats api (2-3 minit), then lenyek sikit dan campur dgn minyak baby. sapu kt dada, blkg bdn bby lps mandi. kahak akn keluar either melalui hidung or najis.

Sya try dh ni.. ank sya mcm alergik.. bdn mula merah2 n bintik kluar.. hmm.. mcm2 petua sy buat.. lega skjp tp lps tu kahak balik.. cuba try susu , mcm2 susu dh tukar.. susu mana sbnrnya yg sesuai utk baby yg berkahak:. Sbb susu ibu dh xda.. skrg ni mnm susu formula karihome

beli losyen youbaby cream insayallah membantuu ...anak saya pun pakai tuu ...kalau ada kahak sapu je losyen tuu mesti akan keluar kahak nyee sama ada melalui najis atau muntah ,jeluakl

Cer try krim tropika.. ari tu ank saye batuk berkahak pakai krim tropika tu Alhamdulillah dah xde kahak tu…

cuba minyak cengkih sis......shopee ad..bby sy mcm tu la...nt dia mtah kuar...