2 Các câu trả lời

Hi sis, ikut pengalaman saya, rasa senggugut masa pregnant ni macam something to be concerned, sebab, saya ada pengalaman gugur, permulaannya saya spotting, tak banyak pun spotting saya, cuma macam satu dua titis je. kemudian mula rasa senggugut sekejap ada sekejap hilang. Masa saya jumpa doctor, doctor ada check baby and bagi ubat kuat rahim, tapi dah terlambat masa tu, saya dah start bleeding and senggugut saya dah makin sakit. Pregnancy saya tak dapat diselamatkan. Sekarang saya tengah pregnant kali kedua, awal pregnancy saya ada masalah spotting yang sama, cuma kali ni saya terus jumpa doctor O&G, kali ni saya nekad terus jumpa pakar sebelum rasa senggugut. Doctor tu yang rawat and guide untuk pregnancy saya kali ni. Alhamdulillah lepas dapat rawatan, sepanjang pregnancy ni, saya tak pernah rasa sakit macam senggugut dah. Sekarang saya dah 20w. Jadi kalau awak risau, boleh bagitahu nurse kat KK awak nanti. Kalau ada bajet lebih, awak boleh cuba jumpa O&G. Saya doakan pregnancy awak dipermudahkan sentiasa 😊

kalau boleh cek di klinik swasta atau kerajaan..sya pun pernah senggugut 2 minggu masa awal kehamilan dn doc kata patutnya kalau mengandung dia tk akan rasa senggugut then dia bagi ubat penguat rahim sekotak lepastu okay dah

kena banyak berehat insyaallah takde apa²