5 Các câu trả lời

saya bagi ja susu badan & formula. ikutkan rasa stress juga tapi saya kawal sebab taknak lagi teruk. saya pun susu badan tak banyak. masa 1st day bersalin orang lain dah siap boleh pump susu, saya bagi direct itupun rasa sikit ja keluar. memang time tu baby tak perlu minum banyak pun tapi risau untuk hari mendatang kalau susu masih sikit. masa tu sedih rasa gagalnya aku sebagai ibu nak susukan anak. tambah awal hari tu baby kuning pula. doktor suruh mix. susu badan bagi, susu formula pun bagi. lastly sampai sekarang minum gitu sebab bila bagi susu badan ja baby macam tak kenyang. saya bagi ja susu formula asalkan baby tak kelaparan. baby bukan boleh minum atau makan benda lain pun. cuma susu badan tu even tak banyak saya tetap bagi juga & dalam masa sama positifkan diri. yakin susu akan bertambah. hari hari cuba ceriakan diri taknak stress fikir susu badan sikit tu. alhamdulillah sekarang ni bertambah kadang sedar sedar dah basah baju. susu keluar tak sedar.

TapFluencer

Salam tak berdosa. Kena keep away diri mommy dari stress. Mungkin ia punca susu drop. Cuba buat power punping untuk dapatkan susu cukup ikut demand anak. Moga dipermudah urusan

TapFluencer

Kalau susu drop, topup je dgn susu formula. Tak payah rasa bersalah/berdosa. Janji baby kenyang.

Tak berdosa pon sis.sy pon mix formula dri pantang lg. Berdosanya kalau biar anak kelaparan 🥹

VIP Member

kalau susu badan tak banyk, boleh je bg susu formula sis

Câu hỏi liên quan