19 Các câu trả lời

Saya ttc 2 tahun. First yg saya buat selepas 6 bulan perkahwinan tak lekat saya buat test kesuburan saya. Check and Alhamdulillahh takde masalah. Husband tak buat dulu sbb dia taknak. Saya ikhtiar susu efferty. Jaga makan. Kurangkan makan fast food n air manis. Boleh katakan sebulan sekali je minum manis. Kadang2 takde langsung minum manis. Husband pulak bersenam dan jaga makan juga. Husband pun tak merokok. Bersama 3 hari sekali. Sbb takut terlepas waktu subur dan nak sperma yg berkualiti jadi tak boleh bersama hari2. Lepastu husband ikhtiar beli supplement himalaya kapikachu n speman. Habis sebotol supplements ni terus lekat.

Yg ni awak

Sy x ada tips. Nak cek opk malas. Nak track ikut period, susah sbb sy jenis irregular period jd sy susah nak agak bila hari subur sy. Cuma kerap je bersama dgn suami. Kalau larat, sehari 3-4 round pun ada. X kesah posisi mcm mana janji dua2 selesa dan puas. setiap kali lepas suami pancut, sy akan baring dulu at least 30 min then baru bgn. Kalau posisi x selesa, sy akan terus bgtau suami. Tau2 dah pregnant sebulan bila cek Yg masa sebelum pregnant anak kedua je sy ada consume folic acid tp x habis 30 tablets tu dah pregnant jugak. Banyakkan berdoa, in shaa Allah ada rezeki.

shari 3-4 round?....kena bg masa sperm utk penuh tangki suami kot😁

kalau dari saya..bulan 1&2 xlekat and wktu tu xamalkan supliment pape pun...msuk buln 2 bru nk consume folic acid..tpi makan hbis sepapan je sbb prtghn bulan 2..sy beli susu mammabooster avocado yg viral kt tiktok tu!! consume sma dgn suami(2 balang) skrg alhamdulillah hujung bulan 3 ni lekat!and sy jaga makan sikit mcm fast food,meggi,air mnis,kicap,minuman dlm tin,jajan!!kadang tu balun je gk🤣!!itu kalau sy lah!!

kalau bab posisi...sy buat posisi yg org suggestkan mcm dogg** tu!!lps suami dh pncut dlm..terus baring,letak bntl bwh punggung .lpstu bring slma 1 jam keatas!!ada jugk buat posisi baring je...and banyakkan berdoa,mintk dgn Allah..lpstu sy ada buat nazar!!so sy xthu sy ngandung sbb nazar atau pemakanan yg sy consume!

kalau dari pengalaman saya yg menunggu zuriat selama 9 bulan, before ni saya guna alat detect kesuburan yg biasa 2 line tu tp sebabkan susah naik 2 line terang, saya try invest ke clearblue digital ovulation test. mmg mahal tapi worth it sgt memudahkan kita. masa naik smiley tu saya bersama dgn suami 3 hari berturut2. alhamdulillah saya hamil skrg🥰

hari subur biasa berlaku 12-14 hr sebelum next period. kalau period regular senang nk trace. kalau irregular susah sikit. kalau irregular blh try opk n bbt. biasa tanda subur kita akn rasa x selesa basah kt bawah. ada egg white yg blh regang. time tu paling elok utk bd. mna2 posisi pon ok. yg sis sebutkn tu pon ok kalau time subur. gud luck n all d best

Hi sis, saya tggu dua bulan jugak nak lekat. Saya ikhtiar minum jus mamariam, lepas minum jus tu terus lekat. Tapi saya bangak skip makan fast-food dan makanan yg manis2. Alhamdulillah lepastu trus lekat. Saya bersama dengan suami tiap2 hari masa tengah subur. Selamat mencuba sis! ❤️tapi jgn stress rilex je

Hi sis! Ikhtiar saya makan khalta. Madu herba dengan kekacang. Beli set suami isteri di shopee kedai smfood pun ada. Harga keras sikit tapi Saya cuba makan bulan pertama terus lekat Alhamdulillah. Madu pun ada lagi dalam peti 🤣 Selain tu, ada juga cuba opk. Kita ikhtiar apa yang boleh. 🥰

lepas bersama jgn terus bangun,waktu subur blh tau klu jumpa banyak lendir eggwhite,jernih dan x putus dan bila d regangkn,x berbau busuk mcm keputihan,waktu subur tak sama setiap org tau,klu rajin boleh guna opk,bila dpt double line yg pekat tu time suburlah tu

TapFluencer

Pakai opk strip untuk tau bila subur. Hari2 celup opk tu smpai dua2 line jadi sama terang. Kalau subur buat la posisi apa pun blh lekat. Saya tak prnah ikut tips2 posisi orng lain. Lepas dlam je trus bngun basuh Alhamdulillah lekat juga.

betul. sy sangat sarankan ni supaya bakal2 mommy buat.. supaya tahu hari subur bila sbb body masing2 tak sama..bila buat ni baru tahu subur bila..n jgn lupa catat dalam buku..n pantau setiap bulan.

sy cuba la posisi tebalik atas helikopter 🤣 ttp tak jadi. yg penting jaga pemakanan suami isteri amal hidup sihat. kalau perlu cek kesuburan kat klinik untuk pastikan kalau teda masalah pg exercise laki bini k

Câu hỏi liên quan