5 Các câu trả lời

Salam sis, saya pun 25 minggu first time mum☺️ tahniah utk kandungan awak, moga baby sihat saja. Ni persiapan sy start bulan ni: 1.start beli brg besar sikit2, sbb year end ni selalu byk sale 2. Buat costing & financial planning utk all expenses (brg baby n Mum, delivery, confinement lady package, etc) 3. Sign up for antenatal class (usually for 1st time parents) 4. Research for suitable confinement package - lady,food n price etc 5. Panggil bidan buat pregnancy massage utk lancarkan blood flow & legakan sakit2 badan. Sebulan sekali cukup, utk 6bulan keatas shj (dan sy dah consult dr) 6. Research delivery method & discuss options dgn dr (esp if ada condition cam late maternal age, IVF baby, GDM etc) 7. Banyakkan baca cara2 besarkan anak ikut Islam, hafal doa2 utk anak/zuriat 8. Lazimkan include suami dlm preparation / discussion jadi dia tahu apa perlu expect & mentally ready 9. Weekend kalau ada masa ajak suami gi jln tak kisah kt mall / taman/ pasar mlm ke utk collect steps byk sikit dr hari biasa 10. Continue mkn multivitamin yg dr prescribed 11. Bykkan interact dgn baby sbb 6m dia dah rasa bila kita gosok perut. Bagi salam, tanya dia buat apa, play zikir2 nama Allah & ikut zikir sekali .dr ckp baby dah dgr skarang ni 12. Bykkan selawat bila ada masa terluang & lepas solat doa byk2 pada Allah 13. Bykkn rehat, tidur awal & Buat benda yg gembirakan hati sendiri 💕 Eh terpanjang pula type🙃 Selamat mencuba , sis. Yg penting kita buat yg terbaik dlm kemampuan sendiri

Tq sis, mudah2an lancar urusan kita semua 🤍🤲🏻

kalau saya beli brg baby sikit² time sale tiap² bulan bajet brg bby saja 100 ke 200+- sbln.lpstu ni sebab hamil anak yg ke 4 dah..saya akan cari n pilih baju² lama yang elok drpd ank yg sebelumnya utk dibasuh dan dipakaikan utk adiknya pula.jimat

Wah okok. Anak sulung here. Baru nak start beli brg 😆 lepasni adik2 boleh recycle brg anak sulung jugak lah. Terima kasih sis

Promo terbesar expert care sudah dimulai, diskon hingga Rp.100.000 sedang berlangsung di shopee, ada juga voucher diskon 100% alias gratis bagi bunda yang beruntung. Buruan cek di https://shope.ee/9UfEMMqqTg (id-5002097)

tiap bulan beli murah masa ia buat promosi kat shopee.. contoh sale 11.11 mmg bnyk brg yang murah.. harga berbaloii.. bulan depan sale 12.12 akan datang..

preparation Ilmu breastfeeding