7 Các câu trả lời

Sama saya pun rasa senak. Skrg, saya 9 weeks. So cara saya Handle rasa senak tu… (1) makan small portion throughout the day dan (2) lepas makan baring. Slowly, senak tu akan surut . Issue Buang air pulak saya minum banyak throughout the day tetapi 7pm dah stop minum supaya tidur saya tak terganggu. Saya pun buang air besar 3-5 kali sehari😂 tapi saya rasa bersyukurlah that i still can. Seumur hidup saya tak pernah kentut kuat seperti husband saya 😅 . So, waktu pregnant ni… saya rasa baby ni ikut character dia. But anyways, farts is good. Ia surutkan rasa senak Dan kembung. I hope this helps

haha ye..sy rasa baby ikut husband jugak..kentut besar...btw,tq puan sharing moment yg sama dgn sy

Sama la. Kalau dapat sendawa dgn kentut tu paling seronok la sebab selagi tak dapt tu selagi tu rasa tak best je perut ni. Nasib baik takde morning sickness ke apa kalau tak hm taktahu nak cakap macam mana merana tu kan.

sama lah yang senak bahagian atas tu. kene duduk straight baru tak senak. tapi sekarang sejak dah makan ubat gastrik, dah tak senak dah. kandungan dah 9w

ouhhh kalau mcm tu gastric ke...sy x penah kena gastric pulak..tp kalau senak cm tu mesti nak membuang then lega skit..btw tq yea 🤗

Sama sis. Kena minum banyak air and makan high fiber food insyaAllah okay. Kalau rajin try yoga untuk bloating & digestion 🌹

okay puan...t.kasih🤗

saya mengalami simptom yg sama. pedih ulu hati dan ada angin mcm tak lepas. kena muntah kan angin tu br boleh tido

sekarang ni sy cuba minum susu kalau pedih hulu hati,alhamdulillah rasa lega skit..puan try la jugak,sy pun kena muntah kan angin baru rasa puas kt tekak ni..kalau x rasa seketul je

Sy pn 8mggu..sama juga dgn Sis..kerap berak kerap kencing sakit perut..inshaallah tkdak apa2 tu..

sama juga saya mengalami ..

semoga dimudahkan urusan puan