13 Các câu trả lời

mulut org mmg kita tak boleh tutup .. perut kecik salah, perut besar salah .. mcm saya masa 6bulan ke bawah, org tegur laa mengandung ke ? tak nampak perut .. bila baru nak masuk 8 bulan, ada yg bitter ehhh besar nya perut kau .. padahal baby saya baru je 1.4kg dan mmg ikut perkembangan dia pun .. buat pekak aje laa sis .. lebih baik elakkan org mcm ni sis .. kita pregnant nie nak enjoy moment kita .. asalkan doktor kata baby sihat, perkembangan dia bagus .. dah memadai ..

tak perlu peduli mulut orang. tak faham kenapa nak mengata size perut orang. get your circle small and right if ni buat you rasa tertekan. saya 33weeks perut saya macam orang pregnant 3 bulan je. kecil sahaja. saya boleh pakai baju kurung. bmi saya sebelum ni normal. ingatkan scan baby kecil tapi baby terlebih besar hehe selagi tak memudaratkan baby dalam perut ignore je semua orang cakap apa.

Tak perlu ambil peduli orang ckp dan ganggu emosi sendiri wahai sis. Abaikan je. Mulut manusia tak boleh dikawal. Sy tinggi 164 pregnant 5 bulan pun baju kurung gi keja saiz S. Tgk dari tepi baru nampak pregnant. Baby bump org ckp kecik comel je tp baby membesar dgn jayanya. Fikir positif, bump kecik kurang stretch mark, lepas bersalin boleh cepat langsing macam retis2 haa gitu

Saya pun perut kecil macam awak dah pregnant 7 bulan. Tapi check up dgn private doctor & KK doctor cakap size baby alhamdulillah normal 1Kg so saya tak fikir apa orang cakap. Just ikut nasihat doctor dan keep on focusing on myself & my baby. Jangan endahkan apa orang cakap, sebab yang tahu badan kita adalah kita 🫶🏻

baguslah perut kecil. saya dapat merasa masa first pregnant. even saya mok mok, org ingat saya mok2 je. sebab perut x obvious 🤣 baju pon xyah nak beli baru. second ni, kemain kau mengembang perut 🤦‍♀️ xleh bincang dia punya bump. obvious amat 🥴tunggu je la 10w lagi, ha baru susut perut ni wkkwwkwkw

perut sy pun kecil jg..nk msuk 7 bln..kwn2 ckp perut kecil..tp sy x ambik pot ape yg dorg ckp..kata doc .kandgn, air ketuban cukup bby sihat xde masalah..jgn fikirkn sgt ape org kata.. lalui lah fasa akhir ni dgn tenang .. 😍

diorang tu just jelez je sbb awak pregnant perut kecik .. biar je mlut orang kita mmg x bleh nk ttup .. asalkan awak tau baby sihat tu pun dah okay sbnarnya .. 🤗 be happy kay biar je diorang yang dok mngata tu .. 😊😊

Saya perot besar org pun dok cakap2 tak tahu la apa la yg diaorg ni kepoh sangt , tak kesah ka besar ke kecik , asalkan baby bump kita sihat tu da bersyukur dah 😌

Samalah saya sis saya pon geram haish sabarlah🤣diorang cakap aku pon mengandung tapi padahal belum kahwin lagi entah kenapa😒🤦🏻‍♀️

tk ssmtinye perut kcik baby tk okey sis. ade je perut kcik tp lahir baby normal and berat pun normal . abaikan ape org ckp sis . 😁

Câu hỏi liên quan