5 Các câu trả lời

saya jahitan terbuka n kena jahit balik sbb doc cakap tu aset. lagi sakit dari jahit kali pertama tu, dah la anak first. mmg saya serik dah 😂 tp jahit kali ke 2 pun risiko besar untuk terbuka balik sbb dia jahit dekat luka yg sama kan. and jahitan ke 2 saya pun terbuka jugaa. besar pulak tuu. skrg dah hari ke 42 still xcantum lg. doakan saya sebab doc cakap tak payah jahit dah. kena tggu otot yg baru tumbuh. bab tu saya dh lega tapi bab nanti bersama dengan suami taktahu la mcm mana pulak 😂 eh faham ke apa saya type ni hahahaha

ohhh. saya start nurse cakap terbuka tu mmg saya beranikan diri utk tgok. saya tangkap gambar je. halakan camera dekat kemaluan tu nnt nampak la. kalau waktu jahitan pertama tu hari ke 4 dah perasan berlubang sbb bila basuh kat bawah tu boleh rasa. waktu jahitan ke 2 ni hari ke 7 tu baru terbuka jugak. sbb lasak sangat ulang alik penang-kl. naik kereta kan ada jugak kena kangkang sikit waktu nak naik kereta tu

sama mcm saya. tapi nurse cakap tak perlu jahit balik sbb risiko utk terbuka balik jahitan atau risiko jangkitan kuman. sy pakai gel dr.wound. beli kat shoppe je. 4hari camtu luka start bercantum sendiri. btw luka yg terbukak tu mse dh 2 mggu. ubat luka yg hospital bagi tu tak sesuai utk sy mungkin. dh 2 mggu pun still tak elok lagi luka nya

Saya jahitan terbuka masa hari ke 9.. doktor cek and kata x boleh jahit balik Sbb saya dh hari ke 9.. melainkan kalau hari ke 2 boleh jahit balik.. saya disuruh berhati2 and jaga supaya benang tu tak luruh awal je..

Tak letak ubat apa2 pon..just bagi dia sentiasa kering je..sbb doktor kata pon xde ubat

saya jahitan terbuka dr suruh pkai cream untuk tmpt luka cantum , klau teruk mmg kena jahit blik

guna fucidin

guna cream germacid..sy mse ank no1 2x jhit..ank no2 sy minum resv shaklee..cpt je luka baik