11 Các câu trả lời

Sama la kita wak skrg sy lagi shri nk msuk 8 minggu ,sblm pregnant tkde keputihan mmg miss v bersih kalau wktu ovulasi je dia mcm air jernih tu keputihan mmg tkde tapi lps dh pregnant ni tbe tbe dia klua keputihan susu

Bila ada keputihan kena cut sugar intake

saya gbs , masa pregnant anak 1st sama keputihan kaler macam tu cuma keluar dlm kuantiti yg banyak . ni pregnant yg ketiga keputihan keluar tak banyak tp gatal sgt bahagian vagina tu . cemana ekk.

Saya juga alami benda yang sama. Boleh pertimbangkan ambil supplement probiotik atau makan yogurt. Minta nasihat ahli farmasi atau doktor sebelum ambil supplement tu ya 😊

Keputihan ni normal sebab pregnancy hormones. Tapi kalau keputihan awak banyak, berbau, gatal, bertukar warna, bertukar tekstur, inform doktor ya.

biase ibu mengandung kebanyakan ada keputihan,so awak kena cut sugar,tapi papepun nanti kena bagitau nurse/doc yang check awak ..nti boleh buat pap smear untuk kesan gbs

Kena inform doc sis. Saya pun sama bila check semua ada GBS. Anak sulung tak dak masalah apa. So sis kena inform doc ya..

Gbs blh start dr week brp tu? Mmg 1st trimister blh cek gbs ke

normal, selagi tk bertukar warna dan bau. kalau nk lebih selamat boleh mintak doc cek. risau gbs. bahaya utk baby.

Saya pun.. Tengah tggu result gbs.. Sy keputihan + darah.. Dktr kata rsiko ggur.. 2 mnggu lg repeat scan

sy 7minggu lebih keputihan...dlu tiada plak..ada juga perasaan risau ni

bgtau doktr.. risau GBS

2 thun lepas sy gbs,, tahun ni pregnant alhamdullilah bebas keputihan ... tp nty 36week kne buat test gbs jugak.